google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Yazı Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 07:41 Bu yazı 420 kez okundu
 
Umutları Olmalı İnsanın!
Serpil Deniz
salpazari
 
 

Umutları olmalı insanın umutsuzluklarının arasına serpiştirilen öyle güzel öyle insanı kendinden alıp bir yerlere götüren umutlar işte lütfen ve lütfen içinizdeki yeşeren umutların peşine takılın cesurca korkusuzca ama ne kendinize nede başkalarına asla zarar vermeden incitmeden kırıp dökmeden,yakıp yıkmadan hadi düşün peşine tüm yapamadığınız hayallerinize ulaşmak için,tüm yaşam çabanız olsun.

 

 

Zor ve karmaşık zamanlarımızda içimizde beslememiz gereken umuttan bahsetmek gerek,aslındaumut çok şeydir çok şey beklemenin ilerisinde azı bile çoğul görmemizi sağlayan bir teşekkür ve şükran duygusudur diye düşünüyorum doğrusu.Umut etmek herşey demektir çözüm demek mutluluğa atılan ilk adım denektir ,duygunun uç noktada en yoğun teslimiyeti demektir umut karanlığa bir ışık yakmaya benziyor tüm çıplaklığıyla.Hepimiz bazan içimizde ruhumuzda çok ağır Demir çubuklar taşırız yaşam yükümüzün haricinde dahada ağırlaşır ruhumuz kalbimiz düşünce yapımız kim ve ne kurtarabilir bizi bu ağır çubukların ağırlığından diye düşünüyorum ve kendime verdiğim cevabım aynen şöyle oluyor.

 

 

Önce kendimiz kendi düşünce ve yaşam ağırlıklarımızı hafifletebiliriz zehire karşı panzehir olmayı başarabilmek gerek, yaşamın içinde hayatı başarmak ve mutlu olmak iyi ve doğru düşünceyle gerçekleşir ve güçlenir..

 

İyi ve doğru düşünceyle beslenirse ruh başardık denektir.

 

 Yaşamda kaç kişi adanmışlığı tercih etmiştir acaba kaç kişi adanmışlığa kendini beynini ruhunu adamıştır merak etmiyor değilim doğrusu.

 

Güçlü olmak adanmışlığı gerektirir hakimiyetimiz ve yaşamın zorluklarıyla başa çıkmayı doğurur ve bize öğretir,adanmışlık ruhu bizi biz yapan en güçlü ruh halidir.kabuk tutmuş kanayan yaralarımızı bile güçlü inancımızla tedavi edebiliyoruz ,güçlü adanmışlık ruhuyla sahip çıkabiliyoruz unutabiliyoruz canımızı yakan acıtan olayları ve sonra bakmışız ki sıradan bir sorun haline gelmiş can acıtan sorunlar.Bazan hep çocuk kalmak istiyoruz hiç canımız yanmasın kalbimiz kırılmasın istiyoruz ama yaşam o kadar kolay değil ki “zahmet olmadan rahmet olmuyor” ki sürekli ve gerçek değeri olan her şey hep içimizdedir ve hep bizimle yaşar büyür canlanır..

 

 

İşin püf noktası hayatın amacını bulabilmek yaşarken eğer kilşi bulamıyorsa bilemiyorsa yaşam amacını mutlu sona ulaşamaz mutluluk sebeplerini üretemez ve asla çoğaltamaz maalesef”.

 

Hayatının amacının ne olduğunu bul”lütfen mutlu olmak ve mutlu etmek istiyorsan bunu yapmak zorundasın ve kendinle yüzleşmeyi bil ve başar lütfen..

 

Tüm çıkış kaplarımız hep yeni umutlara açılsın diyelim yine yeniden umutla inşAllah..Mutlu huzurlu haftalar hepimize..

 

İyi düşünelim iyi olsun diyerek hoşgeldin yeni gün yeni hafta hepimize içimden geldiği gibi yazmayı seviyorum AŞK ile mutlu günler...

 
Etiketler: Umutları, Olmalı, İnsanın!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı