Yazı Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 21:34 Bu yazı 179 kez okundu
 
Şalpazarı 'nda Tek Aday Olursa Ak Partililer Ne Der?
Hayrettin'in Kaleminden
hayrettin@salpazarigundem.com
 
 

Şalpazarı 'nda Tek Aday Olursa Ak Partililer Ne Der?

 

Yerel seçim yaklaşıyor. Aday belirleme süreci, ittifak olacak mı olmayacak mı tartışmaları sona eriyor.

Ak Parti ve MHP yerelde daha önce ittifak olmayacağını açıklamışlardı. Ancak daha sonra yer yer ittifak olacağı açıklandı. Örneğin Ankara, İstanbul ve İzmir'de MHP belediye başkan adayı çıkarmayacak. Peki Şalpazarı'nda durum ne?

MHP ' nin Belediye Başkan Adayı Refik KURUKIZ, Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ ile bir görüşme yaptı. Görüşmeden sonra Şalpazarı'nda Cumhur cephesinden tek aday olacağı o adayın da Refik KURUKIZ olacağı söylenir oldu.

Peki Ak Parti genel merkezi Şalpazarı'nda kendilerinden aday çıkmasını onaylamaz ve tek aday Refik KURUKIZ olursa buna Şalpazarılı Ak Partililer ne der?

Yıl 2014'deki yerel seçimlerde Şalpazarı' nda neler yaşandığını pek çoğunuz bilir. Ak Partili Şalpazarı belediye başkan aday adaylarından kimse seçilmeyip genel merkez tepeden isim indirmişti. Şalpazarılı seçmenin buna tepkisi sert olmuştu. Ak Parti genel merkezinin yaptığı bu yanlış hamle MHP Adayı Refik KURUKIZ'a seçimi kazandırmıştı.

Son iki dönemdir Şalpazarı, Ak Parti belediyesi yüzü görmedi. Partinin ilçe yöneticileri bu durumdan müzdarip. Artık belediyeyi almak istiyorlar. Ya genel merkez aday çıkmasına izin vermez de Kurukız'ı tek aday olarak tanırsa ne olur?

Bu kez Refik KURUKIZ'ın da akibeti kötü olabilir. Ak Parti seçmeni bu kez de tepki olarak Millet İttifakını yani CHP, İYİ Parti ve SP'nin Şalpazarı'nda çıkaracağı adayı destekleyerek onu belediye başkanı seçebilir.

 
Etiketler: Şalpazarı, 'nda, Tek, Aday, Olursa, Ak, Partililer, Ne, Der?,
Yorumlar
Haber Yazılımı