Yazı Detayı
17 Kasım 2018 - Cumartesi 06:57 Bu yazı 303 kez okundu
 
ŞALFED Tam Olarak Ne İş Yapar Bilemedim
Hayrettin'in Kaleminden
hayrettin@salpazarigundem.com
 
 

 

 

Bir muammadır Şalpazarı Dernekler Federasyon'u. ŞALFED ne iş yapar, ne işe yarar diye bir araştırma yapayım dedim. Acaba tüm dernek başkanlarını bir araya topladığı kaç program var diye baktım pek bir şey bulamadım. Acaba delegeleri ile bir toplantı yaptı mı, görüş alış verişi, bir proje üzerinde delegeleriyle çalışma yaptı mı diye baktım. Delegelere dair bir iz de bulamadım. Gerçi federasyonu tanımak için tüzüğünü okumak gereklidir her şeyden önce. Ancak ne yazık ki ortalıkta tüzüğe dair bir iz de bulamadım.

 

Aslında ŞALFED'in benim ilgimi çekmesine son açıklaması neden oldu. Acaba ŞALFED bir kişinin ağzı ile mi ya da bir basın sözcüsünün kaleminden çıkanlarla mı yönetiliyor diye açıklamayı bir inceledim. Çünkü açıklama kurumsal bir dille değil adeta küçük fikirler edinmiş kendini kanıtlamaya çalışam ergenin diliyle yazılmış.

Açıklama için bir analiz yapalım:

Açıklamada ilk önce bir ton Türkçe imla hatası olduğunu da söylemem gerekiyor. Türkçeyi katletmişler muhterem zat her kim ise. 

 

Ağasar Kıyafetinin patent süresi bitmiş, buradan haberi yapılmıştı. Şalpazarı Gündem'in uyarısı sayesinde herkes uyanmış, patent elden gidiyor telaşıyla insanlar hareketlenmişti. Muhterem zat açıklamasında bozuk Türkçe ile "Kendini basın mensubu olarak tanıtan ve Salfed uzerinden yalan haberlerle beslenmeyi adet edinen kisilerin kamuoyunu yanlış bilgilendirmesini önlemek adına gerçekleri kamuoyu ile paylaşmak için bu haberin yapılması ihtiyacı dogmustur." demiş ama halk patent süresinin bittiğini Şalpazarı'nda tüm imkansızlıklara rağmen habercilik yapmaya çalışan Fatih MUHCU' dan öğrenmişti. Demek ki işini hakkıyla yerine getirmeye çalışıyor. 

 

Devamında muhrerem birkaç bilgilendirmeden sonra "Kimsenin avukatı takip etmemistir ve bahsi gecen kurumun avukatı falan da yoktur.

Ayrıca tüm ödemeler tarafımızdan yapılmıştır." demiş. Pardon da başka kimin avukatı bakacaktı bu işe? Sizin yönettiğiniz ŞALFED kurumunun aldığı patentin ücretini de mi belediye ödeyecekti? 

Muhterem devamında" Şalpazarı Kaymakamımız şahsıma bu hususta hiçbir şey sormamış sadece var mı varsa tescili yapılmış mi diye Belediye Başkanımız ve Halk Egitim Müdürümüzle istisare etmistir. Bize en ufak bir baskısı olmamıştır. " demiş. Ey muhterem şahsınız kim? Açıklama ŞALFED kurumu adına yapılıyor ama devamında" şahsıma bir şey sorulmamıştır. " yazıyor. İlişikte bari bir şahıs ismi iliştireydiniz. Yahu koca federasyonun düştüğü aciz duruma bakar mısınız? 

Ayrıca Şalpazarı Kaymakamlığının konuya ilgi gösterdiğini biliyoruz. 

 

 

Ayrıca dayanışma, yardımlaşma, kalkındırma etiketleri ile kurulan Şalpazarı derneklerinin federasyonu olan ŞALFED, "Kendisini basın mensubu olarak tanıtan." diyene kadar neden kendi cebinden ve hayatından fedakarlık gösterip habercilik yapmaya çalışan arkadaşımıza destekçi olup Şalpazarı için güçlü bir basın meydana getirmemektedir? 

*ŞALFED 'i kendi kişisel egolarınız, ihtiraslarınız ile boğmaya devam mı edeceksiniz? 

Hayrettin dostunuzun yazılarını okumak için Şalpazarı Gündem' i takibe devam edin.

 
Etiketler: ŞALFED, Tam, Olarak, Ne, İş, Yapar, Bilemedim,
Yorumlar
Haber Yazılımı