Yazı Detayı
19 Kasım 2018 - Pazartesi 18:30 Bu yazı 660 kez okundu
 
Refik KURUKIZ Yine İpi Göğüsler mi ?
Hayrettin'in Kaleminden
hayrettin@salpazarigundem.com
 
 

Şapazarı’nda siyaset her seçin döneminde olduğu gibi yine ısınıyor. Ancak bu kez tüm seçim dönemlerinin en çekişmeli seçimi olacağa benziyor.

Evet Şalpazarı’nda tüm seçim dönemlerinin en çekişmeli seçimi olacak. Belediyeyi ikidir MHP kazanmakta. Ak Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk Beyin de söylediği gibi Ak Parti artık Şalpazarı’nda seçim kaybetmek istemiyor. Şu da var ki Ak Parti önceki belediye seçim dönemlerine göre belediyeyi kazanmaya çok daha yakın. Refik Kurukız Bey de kendini gerek Şalpazarı içerisinde gerekse de gurbetteki Şalpazarılılar arasında iyi denecek seviyede kanıtlamış durumda. Ak Parti ve MHP’yi şuanda kafa kafaya gidiyor şeklinde tarif edebiliriz.

Gurbetteki Şalpazarılıların hemen her etkinliğine katılan Refik Bey dün oldukça iyi bir sükse de yaptı. Hüseyin Yıldıray YAMAÇ’ın Üsküdar’da organize ettiği voleybol turnuvasına Şalpazarı Belediyesi sponsor oldu. Dün Çavuşdere spor salonunda güzel bir final yapıldı. Refik Bey burada yüzlerce Şalpazarılıya hitap etti. Final etkinliği basın sayesinde de ülke içi ve ülke dışındaki tüm Şalpazarılılarda olumlu etki bıraktı. 

Ayrıca Refik Bey İstanbul’da birçok insanı da ziyaret ediyor elbette. Çünkü henüz Şalpazarı’na geri dönüş yapmadı. Refik Beyin, Ak Parti MHP birlikteliği sonucu ve Şalpazarı Ülkücü camiasını ihmal etmesi sonucu kendisine darılan ve küsen milliyetçileri de ikna etme çabası var mıdır bilmiyorum. Olsa eğer, belediye seçimini tekrar kazanması açısından iyi olurdu. Çünkü İYİ Parti’nin kurulmasıyla bölünen Ülkücü oyuna bu yerel seçimde çok çok fazla ihtiyacı olacaktır. 

Henüz Şalpazarı’ndaki güç dengesini kendi lehine çevirecek bir adım atmayan İYİ Partili milliyetçiler, MHP karşısındaki Ak Parti’nin kazanmasını isteyeceğini pek sanmıyorum. Tabii bunu milliyetçiler açısından dile getiriyorum. İYİ Parti, belediye başkan adaylığı için adım attıktan sonra eğer güç dengesini etkileyemez iseler bu kez Ak Parti’nin kazanma ihtimaline karşı Refik Kurukız ile bir görüşme yaparlar mı ? Bunu söylemek için de çok erken elbette. Ancak biz notumuzu alalım.

Konumuz “Refik KURUKIZ Yine İpi Göğüsler mi ?” olduğu için değerlendirmeyi MHP ve milliyetçiler üzerinden değerlendirdim. Tabii şuanda Ak Parti Şalpazarı’nda çok iyi toparlandı. İlçede eski Ak Parti yok diyebiliriz. Ak Parti Şalpazarı teşkilatı kimseye papuç bırakmamak için harıl harıl çalışıyor ve ne MHP’ye ne de oluşabilecek milliyetçi cepheye karşı seçim kaybetmek istemiyorlar. Refik KURUKIZ’a karşı Ak Parti Şalpazarı teşkilatı çok güçlü bir şekilde geliyor.

 
Etiketler: Refik, KURUKIZ, Yine, İpi, Göğüsler, mi, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı