Yazı Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 00:44 Bu yazı 4697 kez okundu
 
Marka Şehir, Turizm Cenneti Şalpazarı
Özkan Aydemir
aydemirozkan40@hotmail.com
 
 

 

Büyük veya küçük düşünmek tamamen bizim kararlarımıza ve ne kadar ayakta durabildiğimize bağlıdır. Büyük düşünenlerin küçük düşünenlerden en büyük farkı yapabileceğine inanmaktır.

İşte bu noktada büyük düşünenler büyük düşünüp büyük işlerin peşinden koşarlar ve kapasitelerinin belki çok üstünde işleri yapabileceklerine inanarak sonunda o işi başarırlar. Projelerle beraber büyük düşünmek gereklidir. 

 

 

Şalpazarı’nın en büyük ihtiyacı büyük projelerle beraber marka bir şehir haline gelmeyi başarabilmesi gerekir. İlçemiz doğasıyla, güzel kalpli insanlarıyla bunu fazlasıyla hak etmektedir.

 

 

Dünyanın en büyük doğa harikalarından olan sis dağı yaylası büyük projeler ile beraber ilçemizin kaderini değiştirecektir.

 

 

Globalleşen dünyamızda gelinen son nokta insanlığın yeşile geri dönme çabasıdır. Sis Dağı turizme kazandırılmalıdır. Foleya Erikbeli tatil köyü gibi sis dağına eşsiz bir mimari yapısıyla doğal yapısı bozmadan daha büyük ölçekli turizm tesisleri kurulmalıdır.

Bu konuda girişimci ve iş adamlarının dikkatini bölgemize çekebilmek çok önemlidir. Bu proje sayesinde bölgemiz canlanacaktır. İstihdam artacağından işsizlik gibi önemli problemlerimiz ortadan kalkabileceği gibi oluşacak turizmin ihtiyacını karşılayabilmek adına hayvancılık ve tarımda da gelişmeler sağlanacağı gibi bölgemize yatırımlar akacaktır. Bu projelerden tüm halkımız kazanacaktır. Ayder ve Uzungöl’den daha güzel bir doğası olan sis dağı bölgenin cazibe merkezi haline gelmeyi fazlasıyla hak etmektedir.

 

 

Son dönemlerde güzel yaylamızdaki çarpık yapılaşma görüntü kirliliği de oluşturmaktadır. Yayla Kent projeleri ile beraber evleri olan bölge halkı da ikna edilerek belirli ve doğaya uygun sistematik yayla evleri inşa edilebilir. Evleri olan vatandaşlarımıza hak kaybı oluşturmadan bu evlerden tahsis edilerek çarpık yapılaşmalardan kurtulmak mümkündür.

Yayla evi olmayan bölge halkına uygun cazip fiyatlarla yayla kent evlerinden ev sahibi olma imkânı sağlanabileceği gibi son dönemlerde evleri yıkılan bölge halkının gönlünü kazanabilme adına çok uygun fiyatlarla yayla kent projelerine dahil edilebilirler. Yayla kent evleri aynı zamanda turizme açılmalıdır. Sis dağının kayak turizmine açılmasıyla beraber yılın 12 ayı güzel yaylamız canlı kalacaktır. Sis dağına kayak turizmi projesi kısa zamanda yapılmalıdır. Yayla kent evlerini bölge halkının kullanmadığı zamanlarda turizm şirketlerine evlerin bakımını yapmak şartıyla kiralama yöntemi ile turizme kazandırılabildiği gibi bölge halkını ekonomik olarak rahatlatacaktır. Gerçek anlamda hayvancılık yapanlara hayvanların barınabileceği özel yayla kent evleri ücretsiz sağlanmalıdır.

 

 

Sis dağı turizme kazandırıldığında ilçe merkezinde de tur şirketleri büyük oteller inşa edecektir. Şalpazarı turizm sayesinde bacasız tüten fabrikalar sayesinde en büyük kalkınmasını sağlayacaktır. Büyükşehir Belediyesinin Trabzon Merkezden ücretsiz otobüs seferleri beraber Sis Dağı yaylasına yaz ve kış dönemlerinde seferler düzenlemesi belirli aralıklarla ilçede mola saatleri düzenlemesi bölgedeki canlılığı artıracağı gibi ilçe esnafına da rahat nefes aldıracaktır.

 

 

İlçemizi marka şehir haline getirmek için büyük düşünen siyasetçileri, iş adamları hatta projeleriyle beraber büyük düşünen halkımızı bu konuda tanıtım atağı için kamuoyu oluşturması için göreve davet ediyoruz. Şalpazarı büyük projelerle ses getirmeli özellikle sosyal medyada bu konuyu gündemde tutmalıyız Saygılarımla

 

 

 

 

 

 
Etiketler: Marka, Şehir,, Turizm, Cenneti, Şalpazarı,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı