google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Yazı Detayı
15 Kasım 2018 - Perşembe 19:32 Bu yazı 643 kez okundu
 
Kişi kendisini idrak ettiği oranda huzura kavuşabilir
Serpil Deniz
salpazari
 
 

Bugün neler yazabilirim neler dilime yüreğime gelir diye düşündüm şöylece ve sonra içimden ne gelirse dedim ve başladım yazmaya .”Kişi kendisini idrak ettiği oranda huzura kavuşabilir “ mutlu olmaya yelken açabilir,açık yüreklilik ve samimi bir dil ile mutlu etmeyi başarabilir.

 

Bu kişinin tüm özvarlığıyla yaşama katılım sürecidir aynı zamanda.

 

Çünkü ancak ve ancak kendisini anlayabilen kişi başkalarını anlayabilir bu durumu yaşama sağlıklı aktarabilir diye düşünüyorum ve hatta ısrarla bunun yaşam gerçeklerimizden bir tanesi olduğunu savunuyorum.

 

Yaşamın görünmez sırlarını insan ilişkilerindeki güzeli ve çirkinliği çok kolay keşfedebilir ,yaşamı izleyen bir karakter.

 

Dürüst düşünce ile elde edinilen başarı ancak ve ancak dürüst düşünceler ile uzun soluklu olabilir daha iyi muhafaza edilebilir .

 

Huzuru elde etmek ve o htiği huzuru yaşama doğru zamanda doğru üslupla aktarmak bir yaşam hüneridir kesinlikle.

 

Çünkü huzura ulaşmış bir hayat tamamlanmış ve anacına ulaşmış bir yaşamdır..

 

Çünkü huzurun olduğu yerde dürüstlük vardır sadakat vardır sükunet vardır ve hakediş vardır yaşamın kıvamı vardır tadı tuzu ruhta bıraktığı doyulmaz lezzet vardır..”İnsan nasıl düşünürse öyledir “ve öyle Yaşar vecizesi her koşulda yaşama uyan anlamı güçlü bir sözdür..

 

Çünkü insanın karakteri aslında düşüncelerinin ölçüsüdür..Nasıl bitkiler tohumdan yetişir can bulur meyve olur sebze olur insanın hal ve hareketleri de düşünce tohumlarından yetişir büyür ve faydalı olur,hem kişinin kendisine hemde çevresine.

 

Mutluluğu huzuru tüm benliğiyle üretmiş bir yürek o mutluluğun tadına varmayı mutlak başarır, çünkü içinde kendini hisseder kendini bulur benliğiyle kalbiyle örtüştürür tüm benliğini ,bırakamaz kolay kolay kazandığı huzuru ve artık hakkıdır tadını çıkararak yaşadığı yaşamın..

 

 Asil bir karakter bir tesadüfün değil sürekli çalışmanın,dürüst ve doğru düşünmenin ve o düşüncenin gösterdiği hedef için yapılan fikir mücadelesinin sonucunda oluşur meydana gelir.

 

Çirkin bir Karakter de çirkin ve yanlış düşüncelerinin eseridir..İyi ve mutlu günlerin bizleri yüreklerimizi karşılaması dileğiyle kocaman kucak dolusu huzur hepimize İnşaallah 

 
Etiketler: Kişi, kendisini, idrak, ettiği, oranda, huzura, kavuşabilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı