Yazı Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 22:39 Bu yazı 2979 kez okundu
 
Kişi Kendinden Bilir
Serpil Deniz
salpazari
 
 

İşim gereği çok insan gördüm tanıdım birebir sohbet ettim değişik insan karakterleriyle bir arada bulundum ,kişi iş hayatında yaşamın özünü derinliğini daha hızlı daha net görüyor ve algılayabiliyor.

 

İnsanoğlu genel olarak hep dış güzelliklerini süsleme ve cilalama ile meşgul olur elbette bakımlı temiz olmak düzenli titiz olmak çok güzel ve kaliteli bir yaşam hali.

Fakat sadece bunu öncelik olarak görmek yeterli değildir, bizlerin mutlu olmasına,çevresini mutlu etmesine herkesi mutlu etmek veya güldürmek zorunda değiliz elbette.

 

Fakat en azından halinden anlayabiliriz küçük bir gülüşle gönlünü alabiliriz .

 

 

Kişi kendisinde belirli dönemlerde zihinsel düşünce temizliği yapabilmeli bu durum beynin kirli düşüncesinin arınma halidir tam anlamıyla gerçeklerle yüzleşmekten korkmamalı kişi kesinlikle karar verip ihtiyacı olan duyguyu eyleme geçirmek belki sancılı zor bir karar ve süreçtir fakat bu duyguyu yenmeyi başaran kişiler yaşamı başarmış daha cesur daha faydalı ve daha mütevazi ve zorluklara karşı daha dirayetli dirençli karakterlerdir.

 

Çünkü yaşama subjektif değil tam aksine objektif bakmayı başarabilen yapılardır bu düşünceye sahip insanlar bizleri mutlu edebilen faydalı düşüncelerimizi tıpkı bir sarraf gibi cilalayıp parlatıp dahada kullanışlı hale getirebiliz.

 

Bazı düşüncelerimizin yenilenmeye veya tamir edilmeye ihtiyacı vardır yıllar geçtikçe zamanın yarışına yenik düşmemek için bunu yapmak zorundayız bence ,çünkü yaşam bizden bunu bekler ve ister diye düşünüyorum belki cesurca bir karar ama gerçeğin bu olduğuna güçlü şekilde inananlardanım.

 

Değişime karar verme duygusu yaşamın ince çizgilerinden sayılır kesinlikle çünkü İnsanoğlunun düşünceleri dünden kalan gazeteler,eski okunmayan dergiler gibi veya hiç giyilmeyen sadece gardıropta yer kaplayan kıyafetler gibidir.

 

Yeni faydalı taze bilgiler için onları çöp kutusuna atma vakti gelmiştir.

Beynimizdeki düşüncelerde öyledir kesinlikle çünkü yenilenmek ,arınmak rahatlamak hafiflemek ,faydalı olmak demektir.

 

Kurumuş kabuk bağlamış zihinsel kalıpları temizlemek bizler için temel ihtiyaç,daha sağlıklı kararlar vermek için bunu yapmaya hepimizin ihtiyacı vardır.

 

Sağlıklı insan olmak sadece sağlıklı yemek içmekle olunmazki elbette doğru beslenmeliyiz fakat sadece vücudu besleyip beyindeki düşünce yapımızı yenilemez ve bazı arınmış düşüncelerden eksik bırakırsak,eksikliklerimizi hiç bir zaman farkedemeyiz maalesef.

 

Kurumuş kabuk bağlamış zihinsel düşünce ve kalıpları temizlemek için üzerlerini yeni düşüncelerle ıslatırsak tüm pislikler ve kabuk tutmuş düşünceler yerini yeni taze ve faydalı düşünce ve fikirlere bırakacaktır.

 

 

Biz insanların bu arınmışlığa ihtiyacı vardır mutlu olmanın beyindeki bir sırrı aslında beyinde yenilenmeye karar vermek yeni mutlulara kapı açabilir. 

 

Her insan hatasını düşünüp ıslatmaya şimdiden başlasın bırakalım suda eriyip akıp gitsin yerini olumlu ve yepyeni iyi düşünceler alsın diyorum hepimize musmutlu taptaze yeni mutluluklar inşAllah diyorum mutlu ve aşkla kalın her daim.

 
Etiketler: Kişi, Kendinden, Bilir, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı