Yazı Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 16:57 Bu yazı 429 kez okundu
 
Kendini Beğenmiş İnsan Bencildir!
Serpil Deniz
salpazari
 
 

“Kendinizi sevin” diye bir söz duyarız yaşamın içinde ,kendini sevmek ne demek veya anlamı ne kadar yüce acaba hiç düşündünüzmü?bence yaşamda üstünde durulması gereken bir algı müthiş değerli bir duygu hali ve bize bizi yani kendimizi hatırlatan şahane bir gerçek bu sözün anlamı ben öyle anlıyor öyle algılıyorum.

 

Çoğu insan kendini sevmeyi bir bencillik veya kendini beğenmişlik olarak görür ve algılar.

 

Aslında yanlış bir algı şekli böyle negatif düşünmek.

 

Kendini beğenmiş insan bencildir,çiğdir kesinlikle olgunlaşmamıştır yaşamda.

 

Sürekli ben merkezcidir ve bu durum tehlikeli ve eğreti bir durumdur diye düşünüyorum doğrusu.

 

O tarz insanlar özünde ne kendini sevebilir ne başkalarını çünkü kibirin olduğu yerde mütevazilik olmaz sevgi olmaz doğallık sadelik olmaz gerçek duygu olamaz sevgi yeşermez. 

Kendini seven insan kendisiyle daima barışık yaşar yaşamı zorlamaz çünkü olumlu veya olumsuz yanlarını objektif bir şekilde gayet doğal sıradan ve alçakgönüllükle değerlendirir.

 

Böyle karakterler yaşama olumlu ve faydalı yönden bakanlardır yani hem kendilerini dipsiz kuyulara gömmezler hemde daha anlayışlı daha objektif ve daha zariftirler yaşamlarında.

 

Çünkü sürekli gelişip daha iyi ve doğruyu hedef alırlar geriye dönüp sürekli çürümüş düşüncelerle kendilerini ve çevrelerini kasvet”in içine sürüklemezler.

 

Böyle karakterler yaşamı daha başka göğüslemiş ve başarmış karakterlerdir bana göre.

 

Çünkü herkesin başaramadığını tek başına başarmış yetenekli karakterlerdir böyle insanlar.

 

Ve ben çok saygı duyuyorum yaşamı başaran insanlara.Ancak ve ancak kendimizde olanı kendi içimizde htiğimizi başkalarına sunabiliriz htirebiliriz,yürekten içten yani sevmeyi sevgiyi biz kendimiz verebiliriz karşımızdaki yüreklere o yüzden önce sevmenin sıcaklığını heyecanını değerini biz anlayıp yaşarsak karşımızdaki de aynı duyguya sahip olur.

 

Sevgi müthiş bulaşıcı bir duygudur bulaştırın etrafınıza bu paha biçilmez en pahalı Serveti mücevheri.

 

Yaşam ben/den biz/e Biz/den Bir/e yapılan uzun ve anlamlı bir yolculuktur kesinlikle ben ilken biz olabilmeyi bilmek yaşamın Erdemler’inden sayılır benim gözümde.

 

Kişi kendi realitesini kendisi üretir yaratır yaşam içinde,bizim sevgi frekansımız güçlü ve samimi olursa karşı tarafın da frekansları bir o kadar bize açık olur olumlu olur.

 

Olumluları görüp olumlu duyguya odaklanmak yeterli sevgiyi üretip çoğaltmak bir yaşam hüneridir kesinlikle çünkü herkesin başaramadığını tek başına başarabilen karakterler herkese faydası olan insanlardır sevgi toplumu olmak için her birey her yürek elinden geleni yapsa yeterli sadece kendimiz keşfedip kendimizi sevmekle başlar tüm hayallere ulaşmak yeterki sevginin gücüne inanalım güçlü şekilde İnandım ve başardımmmmm diyenlerden olmak dileğiyle mutlu kalın her daim....

 

 
Etiketler: Kendini, Beğenmiş, İnsan, Bencildir!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı