google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Yazı Detayı
24 Kasım 2018 - Cumartesi 07:50 Bu yazı 415 kez okundu
 
Hayalin gücüyle , Yaşar insan
Serpil Deniz
salpazari
 
 

Biz insanlar hayatımızın ve aynı zamanda hayallerimizin işçileriyiz kabullenilmesi gereken bir gerçek aslında bu durum..

 

Dünyayı yaşanmayacak bir yer olmaktan kurtaranlar yine hayal adamlarıdır..

 

Her başarının altında hayal etmek saklıydı aslında açığa çıkıp gerçek olunca insanın hayalleri daha başka zengin oluyor insanın gücü ruhu başka mutluluklara başka bir hevesle merhaba diyor o akıl o ruh daha başka özgüven yüklüyor kendisine karakterine .

 

Kişi kendini çözünce önünde dağ tepe zorluk tanımaz çünkü elinde avucunda sadece hayaliyle yola çıkar ve o düşüncenin heyecanıyla beslenir gelişir ve büyür insanoğlu.

Yeryüzünde daha iyi ve daha güzel şeylerin çıkış sebebi ve gerçek kahramanları sahip olduğumuz hayal duygumuzdur ve bu duygu bizi bir yerden alıp başka yerlere götürür.

 

Çünkü yaşamda idealleri olan şahsiyetler daima kazanan taraflardır.. 

 

Yaşam mutlaka hayal edileni bir yerde sunar o kalbe o yüreğe , neticenin ölçüsü emeğin gücündedir kesinlikle..

 

Çünkü hayallerimiz gerçeklerin tohumu ve yumurtasıdır,bizler ne kadar güçlü inanıp gerçeğe dönüştürebiliyorsak hayallerimizi hem kendimize olan yeterliliğimiz hemde çevremize olan yeterliliğimiz dahada çoğalır ve ön plana çıkmış olur..

 

İşin özü toplumda yaşam alanı içerisinde faydalı ve anlaşılır insan olmayı başarabilmekdir,buda güçlü ve iyi bir ahlakiyet duygusuyla gelişir ve güçlenir kesinlikle ben böyle düşünüyorum ısrarla ..

 

Canlılar arasında en meraklı canlılar insanoğludur ,yaradılışında çok güçlü bir merak duygusu vardır .

 

O zaman dünyada iyi güzeli ve faydalı düşünceyi üretip sonra dünyaya servis etmek varken neden basit argo ve ayıp ucuz düşüncelerle boğuşur ki insanoğlu hem kendisini hemde çevresini kirli ucuz düşünceye teslim eder ve bu düşünce şekli kaybediştir aslında tabiki bu gerçeği görmek isteyenler için durum böyle..

 

Yaşamı başarmak neye benziyor biliyormusunuz “yaşamda bütün engelleri aşıp sevgilisine kavuşan aşığın hikayesi değilmidir”ki yaşamı başarmak böyle bir şey işte.

 

Mutluluğu hayal edelim ki mutluluğun hayaliyle huzuru inşa edelim yaşamda varmı bundan güzeli ve değerlisi yokk elbette...

Musmutlu günlerin hayaliyle inşAllah .....

 
Etiketler: Hayalin, gücüyle, ,, Yaşar, insan,
Yorumlar
Haber Yazılımı