Yazı Detayı
17 Aralık 2018 - Pazartesi 13:32 Bu yazı 260 kez okundu
 
Beni bir mevsime benzetmek istersen eğer; Sonbaharım
Serpil Deniz
salpazari
 
 

Beni bir mevsime benzetmek istersen eğer; Sonbaharım

 

Kimi zaman köşeden gülümseyen bir güneş, kimi zaman döne döne düşen bir yaprak, kimi gün deli deli esen bir rüzgar, ben Sonbaharım. 

 

Seni bir çiçeğe benzeteceksem eğer; koklamaktan bıkmadığım ve ölene kadar sevmekten vazgeçmeyeceğim en sevdiğim mavimsin ateş kırmızısı gülüm çiğdemimsin benim dokunmaya kıyamadığım sapsarı rengiyle içimi ısıtan, koparmak isterken ellerimi kanatan, erişemeyeceğim kadar derinde, korkacağım kadar narin, sen engüzel kokulu çilek tadında reçelimsin balımsın ömrüm ruhum sen de beni bir renge benzetmek istersen eğer, griyim. 

 

Ne beyaz kadar saf, berrak, katkısız, ne siyah kadar net,çünkü içim yaralı koca bir ağıt ağlar görünmeyen içinde ,kasfetli ve asil, tam ikisinin ortası, ben griyim.

 

 Beni bir kavrama benzetmek istersen eğer, sevgiyim ,aşkım ,yokluğuna dayanılmayan hasretim ,özlemim bebeğin gülüşü kadar içten, güneşin doğuşu kadar sabit, gecenin rengi kadar etkileyici, yaşam kadar gerçek, ben sevgiyim ey sevgili....

 

Seni tanıdıktan sonra tüm sevgisini hiç beklemeden istemeden üreten çoğaltan aşka ve sevmelere doyamayan benim işte.

 

Geceleri çığlıkla ağlayan yastığımın çukurunda gözyaşlarıyla sabahlayan kızım işte ben hep bendim ve yine kendim benim seni sevmeyi seven kızım işte en güzel sevgi gurbetinin Zümrüt gözlü yalnız meleğiyim o kız benim işte seni seviyorum ve hep sevdim ilk gördüğüm ilk eline dokunduğum ilk gözlerinde asılı kaldığım kızım ben ️sen hep ol ve hep kalbimde yaşa ölümsüz yaşa kalbimin sınırlarında ve hiç gitme sakın ne sen beni unut nede benden vazgeç vazgeçilmez dağlarımın Eteklerindeki kar gibisin kış ayazda yakan ağustps sıcağında üşüten.

 

Bilirsin değilmi Zigana geçidinin geçit vermeyen karlı yollarını sana gelemeyen ulaşamayan, Zigana geçidi gibiyim ne göze alınıyor karlı tipili sana varış yollarım ne senden vazgeçiliyor kar sularını eriten Özlem baharım ,️olsun sen hep ol ve al ömrümü koy ömrünün üstüne diyor ya usta şair.Baharım ömrüm yazım kışım dünyam ruhum aşk kokulum candan öte canınmdan öte iyiki varsın iyiki sol yanımsın dilimdeki en yanık türküm ağıtım gözyaşım ve ömrümmmmmmm ..

 
Etiketler: Beni, bir, mevsime, benzetmek, istersen, eğer;, Sonbaharım,
Yorumlar
Haber Yazılımı