google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
09 Şubat 2020 - Pazar 19:34 Bu haber 2334 kez okundu
 
Üsküdar'dan İdlip'e 80 Tır Yola Çıktı
BÖLGEDEN Haberi
Üsküdar'dan İdlip'e 80 Tır Yola Çıktı

Üsküdar Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları’nın  başlattıkları yardım kampanyasında oluşan 80 tır  9 Şubat Pazar günü yola çıktı.

 

 Yardım tırlarının uğurlanması dolayısıyla Harem Sahil Yolu Otoparkı’nda tören düzenlendi. Harem’de hareket eden yardım tırlarını uğurlamaya Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tırlar yol çıkmadan önce Üsküdar Müftüsü Ali Çakmak dua etti. Duanın ardından tırlar İdlib’e gitmek üzere yola çıktı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen yardım tırlarından bir tanesinin direksiyonuna geçerek tırı bir müddet kullandı.

 

Şalpazarı Dernekleri İdlip için yapılan yardım kamyasına duyarsız kalmadı..

 

Şalfed bağlı Dernekler Üsküdar Belediyesinin düzenlediği yardıma duyarsız kalmadı be yardım için yarıştılar.

 


Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen, yaptığı açıklamada, "Bugün Üsküdar’da bir ay önce başlattığımız İdlib’e yardım kampanyasının yardım malzemelerini gönderiyoruz. Üsküdar’da bütün sivil toplum kuruluşlarımız Kızılay, Sadakataşı Derneği, Deniz Feneri, İnsani Yardım Vakfı, Üsküdar’da bulunan hemşehri dernekleri, Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte aşağı yukarı 80 tıra yakın bir malzeme toparladık. 

 

Giyecek, yiyecek, hijyenik malzemeler, ısınma malzemeleri, kuru gıdalar ve çocuk oyuncaklar var. 

 

Gerçekte bereketli bir çalışma oldu. Bir ayda bu kadar yardım toplamak kolay değil. Bizim insanımızın hamiyet perverliği yardım severliği her zaman olduğu gibi bu günde de İdlib’te soğukla açlıkla mücadele eden komşularımızın için seferber oldular. Buradan herkese çok teşekkür ediyorum. Sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.“ diye konuştu.

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör:
Etiketler: Üsküdar'dan, İdlip'e, 80, Tır, Yola, Çıktı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı