Haber Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 15:10 Bu haber 1856 kez okundu
 
Tekirdağ Valisi Hemşerileri İle Buluşuyor
ŞALPAZARI Haberi
Tekirdağ Valisi Hemşerileri İle Buluşuyor

 

 

Tekirdağ Valisi olarak atanan Aziz Yıldırım 'ı Şalpazarı Dernekler Federasyonu ziyaretinin ardından Fidanbaşı Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Salih Kanbut ve yönetimi hayırlı olsun ziyaretinde bulundu..

 

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım' Pazartesi ve Salı günü hemşerileri ile bir araya geldiği için mutlu olduğunu dile getirdi..

 

Hayırlı olsun ziyaretinde Aziz Yıldırım 'a Ağasar Kıyafeti, Ağasar Çentik ve plaket hediye edildi... 

Aziz Yıldırım kimdir?

 

 

Aslen Trabzon ili Şalpazarı ilçesinden olan Vali  Aziz Yıldırım, Düzce nüfusuna kayıtlı olmakla birlikte, 1963 yılında Eskişehir-Sivrihisar'da dünyaya gelmiştir.

 

 

 

1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olduktan sonra, 1986 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Master Programına katılmış ve 1988 yılında Kamu Yönetimi Uzmanı olarak mezun olmuştur.

 

 

 

Kaymakamlık mesleğine Afyon Kaymakam Adayı olarak başlayan Vali Aziz Yıldırım, daha sonra Adana-Saimbeyli Kaymakamlığı, Yozgat-Saraykent Kaymakamlığı, Elazığ- Kovancılar Kaymakamlığı, Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğü, Aksaray Vali Yardımcılığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevlerini yürüttükten sonra Afyonkarahisar ve Muş Valiliği görevlerinde bulunmuştur.

 

 

 

Muş Valisi olarak görev yapmaktayken 26 Ekim 2018 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tekirdağ Valiliği görevine atanan Vali Aziz Yıldırım 05 Kasım 2018  tarihinde Tekirdağ Valiliği  görevine başlamıştır.

 

 

 

İngilizce bilen Vali Yıldırım iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör: Şalpazarı Gündem
Etiketler: Tekirdağ, Valisi, Hemşerileri, İle, Buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı