Haber Detayı
27 Ağustos 2021 - Cuma 09:40 Bu haber 2639 kez okundu
 
Sudenur Aksoy Spor Benim Herşeyim
SPOR Haberi
Sudenur Aksoy Spor Benim Herşeyim

Sudenur Aksoy. 17 yaşında. İstanbul’da yaşıyor. Trabzon Şalpazarılı. Yaklaşık dokuz yıldır karate sporunu yapıyor. Başladığından bugüne kadar hocası İbrahim Yazıcı’yla çalışıyor. Düzenlenen son Dünya Karate Şampiyonasında üçüncü, son Avrupa Şampiyonasında da birinci oldu. Daha önce iki Avrupa Şampiyonasına daha katıldı ama derece alamadı. Bunların haricinde Türkiye’de birincilik, ikincilik ve üçüncülükleri var. Sudenur’un okulunu da ihmal etmediğini ve derslerinde başarılı olduğunu ayrıca öğreniyoruz. 

 

Henüz Avrupa Şampiyonu olmadan ve adını kimse duymamışken Şalpazarı Gündem olarak röportaj yaptığımız Sudenur Aksoy’la şampiyon olduktan sonra tekrar görüşüp kısa bir röportaj yapmak istedik. Sağ olsun bizi kırmadı ve sorularımızı cevaplandırdı.

-Bu spora sizi kim yönlendirdi? 

-Kuzenim (dayımın oğlu) yönlendirdi. O benden önce başlamıştı. Ama o daha sonra bıraktı, ben devam ettim ve bugünlere kadar geldim.

 

-Sizinle Şalpazarı Gündem olarak daha önce röportaj yapmıştık. O röportajın ardından gerek Trabzon’dan gerekse Şalpazarı’ndan size dönen, sizinle ilgilenen oldu mu?

 

 

-Herhangi bir dönüş olmadı. 

-Bu sporda bundan sonraki hedeflerin neler?

-Elimden geldiğince devam edeceğim. Karate olimpiyat oyunlarına daha yeni girdi. 2024 ve 2028’de olacak mı bilmiyoruz. Eğer olur da ben de aktif spor hayatıma devam ediyor olursam olimpiyatlarda dövüşmeyi çok isterim. 

Kaynak: Editör: Şalpazarı Gündem
Etiketler: Sudenur, Aksoy, Spor, Benim, Herşeyim,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı