google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
06 Ocak 2019 - Pazar 19:17 Bu haber 1929 kez okundu
 
Sarıkamış Şehitleri Şalpazarı 'nda Anıldı
ŞALPAZARI Haberi
Sarıkamış Şehitleri Şalpazarı 'nda Anıldı

Sarıkamış Harekâtı´nın 104'üncü yıl dönümünde donarak şehit olan 60 bin Türk askeri için Şalpazarı'nda saygı ile anıldı.. 

 

Trabzon İli Şalpazarı ilçesi Gökçeköy mahallesi Şıh Kıranı mevkiinde başlayan Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşüne 3000 kişi katıldı.. 

 

Şıhkıranı Sisdağı güzergahında başlayacak olan proğram hava şartlarının el vermemesi nedeni ile Şıh kıranı, Sinlice Mahallesi yolunda gerçekleşti.. 

 

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Sarıkamış Şehitleri anma proğramın da Kuran-i Kerim ve dualar okundu.. 

 

 

 

 

Şıhkıran mevkiinden başlayan yürüyüşe, AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, MHP Eski Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu,Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım,Gençlik Hizmet ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk,Şalpazarı İlçe Kaymakamı Murat Beşikçi, Trabzon Müftüsü Osman Aydın, Şalpazarı İyi Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, Şalpazarı Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Ömer Özdin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, askerler, öğrenciler ve çok sayıda kişi katıldı.

 

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız: “Biz bu şanlı ordumuzun kanlarıyla suladığı bu topraklarda rahat rahat dolaşıyor yiyor içiyoruz. Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci: “104 yıl önce bugün Sarıkamış’ta destanlar yazan, yenilgiyle büyüyen zaferlere imza atan aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz”

 

 AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora: “Geçmişte o askerlerimiz geri dönmemek üzere ileri atılmıştı. Bugün de o askerlerimizin hatıralarını yaşatmak İçin birlik ve beraberliğimizi koruyacağız dedi.. 

 

 

 

 

 

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör: Şalpazarı Gündem
Etiketler: Sarıkamış, Şehitleri, Şalpazarı, 'nda, Anıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı