Haber Detayı
15 Eylül 2021 - Çarşamba 20:55 Bu haber 6453 kez okundu
 
Şapkalar Yolun Ortasında Ateşe Verildi
ŞALPAZARI Haberi
Şapkalar Yolun Ortasında Ateşe Verildi

Trabzon’un Şalpazarı İlçesinde, şapka üretimi yapan Anadolu Şapkacılık Üretim Tesislerinde,  bugün ilginç bir olay yaşandı. Fabrikayı ziyarete giden Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, tesiste Irak Bölge Yönetiminde seçimler için bir partinin ürettiği şapkaları gördü. Önce şapkaların üretiminin yasal olup olmadığını sorduğu kaydedilen Başkan Kurukız, ardından çuvala doldurduğu şapkaları tesis dışında yaktırdığı iddia edildi.

 

 

Konu ile alakalı Anadolu Şapka sahibi Ömer Özdemir Açıklama yaptı..

 

 

Trabzon ili Şalpazarı ilçesinde kurulu olan Anadolu Şapkacılık üretim tesislerimizde bugün yaşanan üzücü olay ile ilgili yaşananları şu şekilde özetlemek istiyorum.
Ben Ömer Özdemir, bu firmanın sahibiyim. Irak bölge yönetiminin önümüzdeki günlerde kendi bölgelerinde yapacakları seçim sürecinde kullanılacak, ihraç edilmek üzere şapka siparişi gelmiştir. Bu siparişler Türkiye Cumhuriyeti Devletinin izin verdiği çerçevede yasal yollardan ihraç edilmek suretiyle üretimine başlamış bulunmaktaydık. Bu üretim hem bölgemizde yaşayan bizimle çalışan vatandaşlarımıza iş olanağı sunmakta hemde devletimize döviz girdisi olarak fayda sağlamaktadır. 
Şalpazarı Belediye Başkanımızın bugün yapmış olduğu ziyarette Irak için ürettiğimiz şapkaları görmüş ve bizlere bu şapkaların yasalara aykırımı sorusunu sormadan, herhangi bir kolluk kuvvetinden yardım istemeden oracıkta şapkaların yasalara aykırı olduğuna ilişkin kaanat getirmiş ve belediye zabıtaları maharetiyle ve nezaretinde şapkalarımızı çevre komşularımızın, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın önünde hunharca yakmak suretiyle ciddi bir maddi zarara yolaçmıştır. Ancak maddi zarardan çok bölge halkı önünde yargısız infaz yapmak suretiyle şahsımı, tesislerimizde çalışan arkadaşlarımızı vicdanları yaralayacak ve izah edilmesi zor bir durumda bırakmıştır. 
Bu olay özelinde bizler bölgede çok zor durumda kalmış ve hatta bu nahoş olay yaşanırken bölge halkı tarafından linç girişimine bile maruz kalabilirdik. Can güvenliğimiz dahi olmayabilirdi. Şu anda bile bu durumdayız.  Bizler Şalpazarı ilçesinde doğmuş bu bölgenin bir evladı olarak bölgemize yatırım yapmış namuslu şerefli bir esnafız Bütün bu yanlış uygulama maalesef Şalpazarı Belediye Başkanımızın böyle bir uygulamaya hakkı olmamasına rağmen, bu çirkin ve nahoş olayın gerçekleşmesinde baş aktör olarak belirmiştir. Maddi zarar her zaman karşılanır ancak oluşan itibar kaybı geriye çok zor gelir. Bu bölgenin namuslu şerefli ve vatansever bir evladı olarak bu yanlışın derhal doğruyla buluşabilmesi için yetkililerden ivedilikle yardım bekler, bu nahoş olayın biran önce doğruyla buluşmasını talep etmekteyim. 
BİZLER VATANINI SEVEN VE VATANI İÇİN ÇALIŞAN BİREYLERİZ. VATANIMIZA ZARARI DOKUNACAK HİÇ BİR OLAYIN İÇİNDE OLMAYIZ.

Bölge Halkına Saygılarımla
ÖMER ÖZDEMİR

 

 

Yakılan Şapkalar

Şalpazarı 'nda meydana gelen bu olay üzücüdür.

 

Şalpazarı' nda yapılan şapka sonrası İlçede Refik Kurukız 'ı haklı bulanlar ile Ömer Özdemir' e sahip çıkanlar mevcut.. 

 

Anadolu Şapka sahibi Ömer Özdemir yaptığı açıklamada bu şekilde yer alırken Çepni diyarı Ağasar' da Kürdistan yazılı şapkanın yapılması doğru bulmuyoruz deniliyor. 

 

Bir çok vatandaş ise Ömer Özdemir 'e sahip çıkıyor. 

 

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız  konu ile alakalı detaylı açıklama yapacağından şüphemiz yok tur. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şapkalar, Yolun, Ortasında, Ateşe, Verildi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı