google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 01:14 Bu haber 2273 kez okundu
 
Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal 'dan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı
ŞALPAZARI Haberi
Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal 'dan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda, ilk ve en anlamlı adımı oluşturan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak milletimizin sonsuza kadar bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 101. yıldönümünü büyük bir onurla kutluyoruz.

 

19 Mayıs 1919 milletimize vurulmak istenen esaret zincirine bir başkaldırı ve milli mücadele destanımızın ilk kıvılcımıdır. Bu kıvılcımla başlayıp birlik ve beraberlik içerisinde, azim, cesaret ve kararlılıkla verilen o eşsiz mücadele cumhuriyetimizin kurulması ile sonuçlanmıştır. 

 

Bu anlamlı günün Cumhuriyetimizin gençlerine ve spora adanan bir bayram olarak armağan edilmesi, geleceğe ışık tutacak ve aydınlatacak gençlerimiz için son derece önem arz etmektedir. Milli değerlerine bağlı, tarihine sahip çıkan ve istiklal bilinci ile yetişen gençliğimiz, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmada en temel unsurdur. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılını en içten duygularımla kutluyor, bu vesileyle milletimizin ve devletimizin bekası için emek veren bütün kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör:
Etiketler: Şalpazarı, Kaymakamı, Uğur, Ünsal, 'dan, 19, Mayıs, Gençlik, ve, Spor, Bayramı, Kutlama, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı