Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 23:20 Bu haber 3795 kez okundu
 
Şalpazarı Güzelleşiyor
Dünya da olduğu gibi Türkiye, Çin’in Vuhan şehrinden başlayarak bütün Dünyayı etkisi altına alan Koronovirüs Covit 19 hastalığıyla mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından hastalığın salgın haline dönüşmemesi için bir dizi önlemler alınması sağlandı.
ŞALPAZARI Haberi
Şalpazarı Güzelleşiyor

Dünya da olduğu gibi Türkiye, Çin’in Vuhan şehrinden başlayarak bütün Dünyayı etkisi altına alan Koronovirüs Covit 19 hastalığıyla mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından  hastalığın salgın haline dönüşmemesi için bir dizi önlemler alınması sağlandı.

Tatil Günlerde Sokağa Çıkmak Yasaklandı;İçişleri Bakanlığı tarafından 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ın da aralarında bulunduğu İllerin giriş çıkışları bir ve iki defa 15 gün olarak kapatılmasın ardından Sokağa kimlerin çıkabilecekleri açıklanan genelgede belirtildi.

Sokağa Çıkma Yasağı Yurt Genelinde Aksayan Tadilatları Hızlandırdı;Yurdumuz genelinde hafta sonları ve tatil günlerinde görevliler haricinde sokağa çıkılmasın yasak olduğu belirtilmesinin ardından Yurt genelinde yoğun trafik sonucu yapılamayan alt yapı çalışmaları bu sokağa çıkma zamanlarında hızlı bir şekilde ilerlemeye başladı.

 

Şalpazarı İlçesinde Değişimler Olmaya Başladı;İçişleri Bakanlığı tarafından  bu salgın hastalıkların geçmesi için bütün Belediye toplantı ve birimlerin evlerden yönlendirmeyle yapılması talimatı verilmesin ardından Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız  Şalpazarı halkına daha iyi bir yaşanılır bir şehir kazandırmak için bu zor zamanlarda sokağa çıkma yasağında sınırlı sayıdaki personelleriyle Şalpazarı Fen İşleri Müdürü Fazlı Demirtürk’ün öz verili çalışmasıyla Şalpazarı yeniden yaratılıyor

Belediyeler Covid 19’u  Fırsata Çevirdiler;Şalpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürü Fazlı Demirtürk önderliğinde Şalpazarı daha da güzelleşiyor.Şalpazarı Belediyesi yeni Hizmet Bina çevresi genel peyzaj ve aydınlatma çalışmaların yapılmasının ardından İlçe merkezi muhtelif alanlarda çalışmalar yapılıyor.

Köprü ve Sokalar Dekoratif Işıklandırma Yapılıyor; Şalpazarı’nın değerlerinden olan Milletvekili Mustafa Demir Caddesi, Hürriyet Meydanı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı İlçe merkezinde bulunan 3 Köprüde dekoratif sokak aydınlatması yapılıyor. İlçe merkezine muhtelif alanlara Park ve bahçe düzenlemeleri yapılarak halkın hizmetine açıldı.

Sarıkamış Şehitleri Köşemiz Halkın Hizmetinde;Bu yıl 3’cü defa düzenlenen Sis Dağı eteklerine yapılan Sarıkamış Şehitlerimizin anısına yürüyüşe katılan halkın Bayraklar eşliğinde yürüyüş görseli Şalpazarı Belediye Başkanı Kurukız  tarafından İlçe merkezinde atıl durumda olan duvar dizayn edilerek Sarıkamış ruhunu yaşatma köşesi  ilçe halkının hizmetine sunuldu

Tepebaşına Yeni Park Yapıldı;Şalpazarı Belediyesi tarfından Şalpazarı Dereköy mahallesi  çıkışına modern bir park yapıldı.Ancak bu yapılan modern park’ın ismi ilerleyen zamanlarda Şalpazarı Belediyesi çalışma takvimi başlamasının ardından toplanacak olan Belediye Meclis üyesi toplantısında alınacak karar doğrultusunda park ismi belirlenecek.

Şalpazarı’na Pazar Düzenlemesi Yapıldı;Yurdumuz genelinde devam eden koronovirüs kapsamları genelgesiyle halkın toplu olarak bulunabilecekleri Pazar yerleri kapatılmıştı.

İlçe Merkezinde Gelişi Güzel Pazar Kurulmayacak;Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız tarafından Şalpazarı’nda kurulan haftalık Pazar sahasına yeni hizmet binası yaımın ardından Pazarcı esnafı İlçe merkezinde gelişi güzel olarak Pazar kurulumu yapıyorlardı.

Pazarcıların  Yer Çizgileri Çizildi;Şalpazarı Belediyesi ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından haftalık olarak kurulan Pazar alışverişleri sahasında yeni düzenlemeler yapılarak İlçe içerisinden gelişi güzel bir şekilde kurulan Pazarcılar için yer düzenlemesinde bulunularak çizgiiler çekildiğini ve ilerleyen günlerde Şalpazarı Belediyesi olarak İlçede Pazar kuracak esnafların yerlerinini seçmelerinin arıdından ara verilen Pazar kurulumu da yeniden başlamış olacak.

Bizim de Öneri de Bulunduğumuz  Alana Pazarcılar Yerleşiyor;Koronovirüs önlemleri için iptal edilen İlçe haftalık Pazar alış verişi için Şalpazarı Gündem Sosyal sayfamda Şalpazarı İlçesi nüfus yoğunlu Şalpazarı Dereköy üzerinde yoğunlaşyor. Burada bulunan Eczane kısmından girişler Şalpazarı Belediyesi görevlileri ve İlçe Emniyet birimleri tarafından kontrolü sağlanarak yapılmasın ardından Şalpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi önünde mesafeli Pazar kurulabilir pazardan çıkış Halk Eğitim Müdürlüğü binası tarafından olabilir demiştik.

 

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör:
Etiketler: Şalpazarı, Güzelleşiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı