google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 20:42 Bu haber 1506 kez okundu
 
''ŞALPAZARI'NDA CUMHURİYETİN 97.YILI TÖRENLE KUTLANDI''
ŞALPAZARI Haberi
''ŞALPAZARI'NDA CUMHURİYETİN 97.YILI TÖRENLE  KUTLANDI''

Yurdumuz genelinde olduğu gibi Şalpazarı’nda Cumhuriyetin 97.yıl dönümü etkinlikleri Şalpazarı Atatürk Okulu bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına 28 Ekim 2020 Çarşamba günü Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal ve Belediye Başkan yardımcısı Gazi Erdal Kumaş tarafından çelenk sunumuyla başladı.

 

 

 

Yurdumuz genelindeki Covid-19 kurallarına riayet edilerek sosyal mesafeli Cumhuriyetimizin 97.yıl çelenk sunumu sonrasında program son buldu.

 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 97. yıldönümü Şalpazarı’nda törenle kutlandı. Dün Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesinde Saat 13.00’da düzenlenen çelenk töreninin ardından bugün de okul bahçesinde kutlama programı gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Törene Şalpazarı Kaymakamı Uğur Ünsal, Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kaymakam Uğur Ünsal ve Belediye Başkanı Refik Kurukız öğrencilerin ve törene katılanların bayramlarını kutladı. Kaymakam Uğur Ünsal‘ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler eserlerini okudular.

 

 

 

Cumhuriyetimizin 97.yıldönümü kutlama programına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘’Cumhuriyet Mutluluktur Yaşasın Cumhuriyet’’ şiirini Atatürk Okulu öğrencilerinden Şalpazarı Anadolu Lisesi Müdür Kadir Özdemir in kızı Merve Özdemir tarafından okundu.

 

 

 

 

Cumhuriyet Mutluluktur Yaşasın Cumhuriyet’’ kompozisyon yarışmasında birinci olan Simenli Ortaokulu öğrencilerinden Ayşenur Kahraman Özgürlüğün sembolü Cumhuriyet adlı ederi okudu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ''ŞALPAZARI'NDA, CUMHURİYETİN, 97.YILI, TÖRENLE, , KUTLANDI'',
Yorumlar
Haber Yazılımı