google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 11:01 Bu haber 3751 kez okundu
 
Sahraaltı Afrika'da Enerji Kitabı Yayınlandı
ŞALPAZARI Haberi
Sahraaltı Afrika'da Enerji Kitabı Yayınlandı

 

Şalpazarılı hemşerimiz Murat Erata tarafından kaleme alınan Sahraaltı Afrika'da Enerji: Türkiye-Afrika Ortaklığı isimli kitap raflardaki yerini aldı.

 

Yaklaşık 2 yıllık bir araştırma süreci sonunda Alelmas Yayınları'ndan 312 sayfa olarak basılan kitap dünyanın en fakir bölgesi konumundaki Sahraaltı Afrika'daki Enerji varlığını konu alıyor.

 Sahip olduğu zengin enerji kaynakları ile dikkat çeken bölgede Türkiye'nin bu potansiyelden ne şekilde ve hangi ortaklık modeliyle faydalanabileceği çok sayıda akademik kitap, makale, araştırma ve görüşmeye dayandırılarak detayları ile aktarılıyor.


Biz de Şalpazarı Gündem olarak hemşehrimiz Murat Erata'yı bu başarılı çalışmasından dolayı kutluyor, başarılar diliyoruz.

 

Murat Erata Kimdir?

Şalpazarı ilçemizin Sinlice mahallesi kütüğüne kayıtlı Murat Erata 1990 yılında İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitiminin ardından, 2013 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (İngilizce) bölümünden derece ile mezun oldu.

 Yüksek lisans eğitimini ise 2018 yılında tamamladı. Profesyonel kariyerine ilk olarak Çalık Holding'de başlayan Murat Erata halen Enerji Piyasaları İşletme Anonim Şirketi'nde (EPİAŞ) İş Zekası ve Veri Analitiği uzmanı olarak devam etmektedir. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör:
Etiketler: Sahraaltı, Afrika'da, Enerji, Kitabı, Yayınlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı