google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 20:11 Bu haber 1431 kez okundu
 
Metin Günay Şalpazarı için Hazırım
SİYASET Haberi
Metin Günay Şalpazarı için Hazırım

31 Mart yerel seçim öncesi Şalpazarı 'nda aday adayları AK Parti İlçe başkanlığına gelerek başvuru yapıyorlar.. 

 

 

Metin Gülay Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk' a aday adaylığı için başvuruda bulundu.. 

 

 

2012 yılında Allah bana nasip etti Şalpazarı İlçe Başkanlığı görevinde bulundum. Babam da yıllarca DYP İlçe Başkanlığı yaptı. İlçe Başkanı olduğumda Şalpazarı adeta köye dönmüştü. Parti binası dahi atıl haldeydi. Hiç bir dairede amir yoktu.

 

 

 

Sadece İlçe Milli Eğitim Müdürü vardı. O da geçici görevle Beşikdüzü’ne gitmişti. Allah rahmet eylesin Rahmetli Necmettin Karaduman‘ın yaptırdığı Beşikdüzü – Şalpazarı Karayolu yapıldığı gönden beri hiç bir bakım onarım görmemiş, yol adeta patates tarlası gibiydi. Şalpazarı – Acısu arası sel felaketi nedeniyle yolda ulaşım tek şeritten yapılabiliyordu. Acısu – Şıhkıranı arası yine aynı şekilde bakımsızdı. Bunların hepsini birer birer düzelttik. Tüm daire amirleri geldi. Dönemin İl Başkanı Dr. Adnan Günnar, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Erdoğan Bayraktar, Bakan Yardımcımız Muhammet Balta ile birlikte sorunlarımızı hallettik. Beşikdüzü’nden Şalpazarı’na, Şalpazarı’ndan Sis Dağı’na kadar yollarımızı asfalt yaptık. Uçan yerlerimizi istinat duvarları ile onardık. İlçe Müftüsü ile birlikte Sütpınar’daki atıl  haldeki Kur’an Kursu’nu yeniden hayata geçirdik. Şalpazarı Anadolu Lisesi’ni İlçemize kazandırdık.

 

 

 

Şalpazarı ve Geyikli Belde Belediyelerine Bakan ve Bakan Yardımcımız sayesinde birer yeni çöp arabası aldık. Şalpazarı Özel İdare’ye yükleyici aldık. Belediye mahalleleri dışındaki tüm köylere İl Özel İdaresinin katkılarıyla 50 km. beton yol yaptırdık. Şalpazarı’nın Akçiriş, Çarlaklı ve Üzümözü’nden itibaren Sinlice, Gökçeköy Kuzuluk’a kadar 30 mahallede gitmediğimiz cami mezarlık yok” dedi ve ekledi:

 

 

 

 

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör: Şalpazarı Gündem
Etiketler: Metin, Günay, Şalpazarı, için, Hazırım, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı