google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 20:34 Bu haber 2604 kez okundu
 
Kurukız "Bizim Kültürümüzde Misafire Hoş Geldin " Denilir
SİYASET Haberi
Kurukız

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız muhalefet yanlısı olarak bilinen sayfada yapılan paylaşım ve eleştirilere sessiz kalmadı.

 

Küçücük olaydan dahi kendine bir malzeme çıkarmayı ve gündem yaratmaya çalışan sayfada Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız'ın Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a Trabzon Şenol Güneş Kompleksinde oynanacak olan karşılama öncesi hoş geldin diyerek fotoğraf çektirmiş ti.

 

O fotoğraf olay konusu oldu.

Refik Kurukız'ın karşılaşma öncesi Ali Koç ile çekindiği fotoğraf tepki almış bu tepkiler sonrası Kurukız Paylaşımı kaldırmıştı..

 

Konu ile ilgili Kurukız sosyal medya hesabı üstünden kamuoyuna bilgi paylaşımı yaptı.

 

İşteno paylaşım :

 

"Cumartesi günü Trabzon’da oynanan Fenerbahçe maçı öncesi Başkan Ali koç’a hoşgeldin Ali Başkan ama hiç şansınız yok sizi yeneceğiz dedim. Paylaşımın ardındanda maç öncesi olduğu için uygun olmayacağını düşündüm ve kaldırdım. Bazı fırsatçılar maalesef çok kötü birşeymiş gibi yoğun eleştiri yapmaktadırlar. Bizim yetişmemizde Türk kültürünün ve islam ahlakının etkisi vardır. Gelen misafir hoşlanır. Refik kurukız’ın Trabzonsporluluğunu kimse tartışamaz. Fenerbahçe’nin ve yönetiminin yada futbolcularının yaptığı yanlış söylem ve eylemlerini kabul etmemiz mümkün değil ve en sert şekildede eleştiririm. Ancak rakipte olsa, şike yapmış bir kulüp olarak, yada futbolumuzun içine düştüğü kirlenmeye milliyetçi hareket partili bir belediye başkanı olarak, önce ülkem ve milletim anlayışı çerçevesinde, Fenerbahçe takımı ve yöneticilerine düşmanca davranış ve tutum içinde olmam mümkün değildir. Sonuçta bu bir müsabakadır ve bu senenin o sene olduğuna yürekten inanmaktayım. Yani Trabzonsporun şampiyon olacağını gelen misafir takım yöneticilerinede söyledim.Saygılarımla kamuoyuna duyurulur." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kurukız, "Bizim, Kültürümüzde, Misafire, Hoş, Geldin, ", Denilir, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı