Haber Detayı
21 Mayıs 2021 - Cuma 18:32 Bu haber 3723 kez okundu
 
Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen
BÖLGEDEN Haberi
 Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen

 Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen Kadırga Yaylasına Çıkan Bilir Kişi Heyetinin Ardından Sosyal Medya Hesabı Üzerinden Kadırga Yaylamız olduğundan beridir Gümüşhane’mizindir dedi. 

 

Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen Soyal Medya Hesabından Paylaştı Açıklama 

 

 

Kadırga Yaylamız  olduğundan beridir Gümüşhane’mizindir.

 

Yıllardır örf adet ve geleneklerimizi yaşattığımız , insanlarımızla iç içe , birlikte huzurla yaşadığımız yaylamızdır ve bundan sonrada Kadırga yaylamızda örf adet ve geleneklerimizi yaşatmaya devam edeceğiz.

 

 


Kadırga yaylamızın idari sınırına ilişkin  12.01.1981 yılında 25433 No’lu Kararname ile Kürtün , Özkürtün, Gümüşhane idari sınırı içerisinde bulunduğu resmiyet kazanarak kayıt altına alınmıştır.

 

Kadırga yaylamızda Bakanlıktan görevli merkez valilerimiz ve temsilcileri, Gümüşhane ve Trabzon İl İdare kurulları ve Kadastro teknik personelleri İlçe kaymakamımız sayın Mustafa AYVAT, Özkürtün Belediye Başkanı sayın Yakup TURGUT, AK parti ilçe başkanımız sayın Yücel YUSUFOĞLU, kurum temsilcilerimiz, meclis üyelerimiz,muhtarlarız ve halkımız da hazır bulunarak yerinde inceleme yapılmıştır.

 

 


Merkez valilerimizce 1981 yılında verilen kararnamede ki sınır kayıtlarını sayılaştırmak ve Trabzon ve Gümüşhane Kadastro personellerinin hazırlamış olduğu haritayıda inceleyerek kararnamede ki sınır kayıtlarının aynen muhafaza edildiği, hiç bir şekilde sınır değişikliği olmadığı karanına varılmış olup ve tutanak altına alınmıştır. 

 


Kadırga kadimden beri Gümüşhane’nindir ve Gümüşhane’nin kalacaktır.

Kaynak: Editör: Şalpazarı Gündem
Etiketler: , Kürtün, Belediye, Başkanı, Enver, Şen, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı