google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
01 Ekim 2020 - Perşembe 20:57 Bu haber 1969 kez okundu
 
Köksal Durmuş İstifa Sebebini Açıkladı
SİYASET Haberi
Köksal Durmuş İstifa Sebebini Açıkladı

Üsküdar Belediyesi CHP müclis üyesi Köksal Durmuş partisinin Meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıklamıştı. 

 

Durmuş İstifa Haberinin Ardından Kısa Bir Süre İçinde İstifa Nedenini Kamu Oyuna Açıklayacağını Bildirmişti... 

 

Köksal Durmuş yaptığı açıklamada küçük bir işi dahi halletmek için İlçe ve İl Yönetiminde kimi atıyorsak telefonlar açılmıyor, ben bir Hemşehrimin işini halledemezsem o görevde olmamı bir anlamı yok dedi. 

 

 

İşte Köksal Durmuş 'un açılması :

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur;
2019 yerel seçim süreci sonucunda Üsküdar belediye meclis üyesi olarak partim Cumhuriyet Halk Partisinden seçildim.

 


25 yılını STK lara vermiş, Trabzon Şalpazarı Dorukkiriş Köylüleri Dernek Başkanlığı, Trabzon Dernekler birliği, Trabzon Şalpazarı Dernekler Federasyon kurucusu ve 2011-2013 yılları arası  Federasyon Genel Başkanlığını yaptım.     

 

 

   İlçemiz Üsküdar ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi almak için gece gündüz çalıştım. Üsküdar’ı alamasakta, 
İlçemiz Üsküdar da muhalif meclis üyesi oldum. ilçede iktidar olan yönetimden seçmenlerime. Hemşerilerime komşularıma gerekli hizmeti sağlamada yeterli olma imkânım olmam zor olsada, iktidar olduğumuz İstanbul Büyükşehir yönetimi, bürokratları ve parti üst kurullarımdan da gerekli desteği görme şansına sahip olamadım. 

 


Ben yerel siyasetçiyim. Günlük hayatımın içinde yer alan komşularımın, hemşerilerimin sorunlarına çözüm olmak durumundayım.

 

 

Aldığım oylar emanettir. Bunun bilincindeyim ve her şekilde emanete sahip çıkmaya çalıştım. Ancak benden talep edilen en küçük işleri dahi yapamamak, ifade ettiğim yerel talepler nedeniyle yerel yönetimlerdeki iktidar olan tüm kapıların kapalı olması, telefon ettiğimizde ulaşamadığımız ilçe, il yöneticileri bizleri artık yeter deme noktasına getirdi. 

 


Siyaset halk için ve hak olarak yapılır. Seçmenlerimin yüzüne bakamayacağımız bir hale gelmek ve bu eziklikle yaşamak beni ve arkadaşlarımı yordu.

 


Mevcut sıkıntılı durumu daha net olarak anlatabilmek, aldığım oya ve komşularımın, Mahallelerimizin, Hemşerilerimizin saygısına layık olabilmek için son çare olarak partili meclis üyesi olarak bir kıymetimin olmadığını görerek, bağımsız meclis üyesi olarak görevimi yapmaya karar verdim.

 


Seçilen yerel yöneticilerin taleplerine kulaklarını tıkayan ilçe ve büyükşehir bürokrat ve görevlilerinin taşıdıkları vebal ve sorumluluğu bir daha anımsatarak kamuoyuna saygı ile durumu arz ederim. 01.10.2020

Köksal Durmuş 
Üsküdar Bağımsız Belediye Meclis Üyesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köksal, Durmuş, İstifa, Sebebini, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı