Haber Detayı
10 Ocak 2021 - Pazar 22:30 Bu haber 2600 kez okundu
 
Kış Üşüttü, Çepniler Isıttı
BÖLGEDEN Haberi
Kış Üşüttü, Çepniler Isıttı

İstanbul Çepni Boyu Derneği Başkanı Hülya KEBAPÇIOĞLU önderliğinde gerçekleştirilen “Kış Üşütür Sen Isıt” kampanyası Van’da yaşayan Küresünni Aşiretine mensup Çepni çocuklarını sevindirdi. 

 

 

 

Çepni Boyu’nun uzun yıllardır sosyal  medyada faaliyet gösteren sayfaları ve İstanbul Çepni Boyu Derneği işbirliği ile ülkenin dört bir yanında ve Avrupa’da yaşayan Çepniler gönül birliği yaparak toparladığı kışlık giysi hediyeleri Van’a gönderildi.

 

 

Ferhat ATACAN başkanlığındaki Van Küresünniler Derneği hediyeleri devralarak Van’ın Saray ilçesindeki Mahmudiye, İpekyolu ilçesindeki Karagündüz ve Şabaniye, Tuşba ilçesindeki Abdurrahman Gazi , Beyüzümü  ve Yumrutepe mahallelerinde yaşayan Çepni Boyu’na mensup çocuklara ulaştırdı.

 

 

 

 

Kampanyanın öncülüğünü yapan İstanbul Çepni Boyu Derneği Başkanı Hülya KEBAPÇIOĞLU “İstanbul Çepni Boyu Derneği olarak çocuklarımız üşümesin dedik.

 

Van’a gönül köprüsü kurmamız’da kardeş derneğimiz Van Küresünniler Derneği’nin de katkıları ile minik yüreklerin sevinçlerine vesile olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

 

Bize destek veren tüm dostlarımıza, yerlerine ulaşması aşamasında bire bir ilgilenen başta Van Küresünniler Derneğinin Başkanı Sn. Ferhat ATACAN’a, Muhammed KAYAve tüm emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederiz.” açıklamasında bulundu.

 

 

Van Küresünniler Derneği Başkanı Ferhat ATACAN da kampanyayla ilgili “” Bu soğuk kış aylarında, karşılaştıkları çeşitli sıkıntı ve sorunlara rağmen hayatını idame etmeye çalışan aile üyelerimiz içerisinde tespit ettiğimiz 100 ihtiyaç sahibi çocuğumuza bir nebze olsun yardımcı olabilmek adına İstanbul Çepni Derneğinin bizlere emanet olarak gönderdikleri malzemeleri, asıl sahiplerine ulaştırmanın sevinci içerisindeyiz.

 

Bu soğuk kış ayında içimizi ısıtan bu güzel kampanyayı gerçekleştiren İstanbul Çepni Derneği Başkanı Hülya Gürbüz KEBAPÇIOĞLU ve yönetimine en içten teşekkürlerimizi iletiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör: Şalpazarı Gündem
Etiketler: Kış, Üşüttü,, Çepniler, Isıttı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı