Haber Detayı
20 Temmuz 2018 - Cuma 21:55 Bu haber 7700 kez okundu
 
Kardeşler Kadırga Yaylasında Buluştu
KÜLTÜR Haberi
Kardeşler Kadırga Yaylasında Buluştu

 

557 yıllık gelenek bozulmadı.. 

Şalpazarı, Tonya, Maçka, Beşikdüzü, Kürtün ve Özkürtün 'lü vatandaşlar 2200 rakımlı Kadırga Yaylasında bir araya geldiler... 

 

Ağasar, Oğuz ve Tonya Otçusu davul zurna kemençe eşliğinde horon düzünde buluştular.. 

Kardeşlerin buluştuğu Kadırga Otçusunda söz alan Siyasiler birlik beraberlik mesajı verdiler.. 

 

Kardeşlerin buluşması Mavi Karadeniz ekranlarında Gümüşhane - Özkürtün olarak yazılması vatandaşların tepkisine neden oldu.. 

 

Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya Şalpazarı Gündem haber Sayfamıza kardeşlerin buluşmasına gölge düşecek bir durum yok Kadırga Yaylası Ağasar, Tonya, Maçka, Beşikdüzü olmazsa olmaz hepimiz bu topraklarda kardeşçe yaşıyoruz dedi. 

 

Otçu Şenliği’ne Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman,  Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Özkürtün Belediye Başkanı Aynur Zorlu Kaya, Adalet ve Kalkınma Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, Stk temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Yağmur başlaması ile vatandaşlar evlerine gitmek için hep birden yola çıkmaya çalışması trafiğin kapanmasına neden oldu... 

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör: Şalpazarı Gündem
Etiketler: Kardeşler, Kadırga, Yaylasında, Buluştu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı