google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
21 Haziran 2019 - Cuma 00:04 Bu haber 1860 kez okundu
 
J. Uzm. Çvş. Kamil Kılıç Gökçeköy’de Son Yolculuğuna Askeri Törenle Uğurlandı
ŞALPAZARI Haberi
J. Uzm. Çvş. Kamil Kılıç Gökçeköy’de Son Yolculuğuna Askeri Törenle  Uğurlandı

 


 

TRABZON;Şalpazarı İlçesine bağlı Gökçeköy mahallesi  Karadere mevkiinde oturan merhum Bal  Mehmet’in torunu Selehaattin &  Hanım Kılıç çiftinin Bitlis ilinde görev yapan Jandarma Uzman Çavuş Kamil Kılıç Edinilen bilgilere göre 2 yıldır Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde J. Uzm. Çvş. olarak görev yapmaktaydı dün sabah saatlerinde bir otomobilin içinde başından tek kurşunla vurulmuş halde ölü olarak bulunmuştu.

 

Gökçeköy  mahallesi Karadere mevki aile kabristanlığında son yolculuna uğurlandı.

 

 

 

Jandarma Uzman Çavuş Kamil vefat haberi  Şalpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı ve Şalpazarı Belediye Başkan vekili Gazi Erdal Kumaş  Gökçeköy Mahalle Muhtarı Turan köse beraberindeki  heyet tarafından vefat eden Uzman Çavuş’un Ailesine haber verilmişti.   Jandarma Uzman Çavuş Kamil evine  Türk Bayrakları asıldı Şehit haberini alan mahalle sakinleri Şehitin evine gelerek taziye dileklerinde bulundular.

 

 

Vefat eden Jandarma Uzman Çavuş Kamil Cenaze Töreni işlemlerinin Uzman Çavuşun evindeki heyette bulunan Şalpazarı Belediye Başkan Vekili Gazi Erdal Kumaş tarafından bugün 20 Haziran 2019 Perşembe günü ikindi namazına müteakip toprağa verileceğini belirtilmişti.

 

Gökçeköy’den Hanım – Selahattin Kılıç çiftinin 3 çocuğundan biri olan Kamil Kılıç ailesinin tek erkek çocuğuydu.

 

 

Hava Muhalefeti Cenaze Törenini Erkene Aldırdı

Dün sabah saatlerinde Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde J. Uzm. Çvş. olarak görev yapmakta olan 25 yaşındaki Kamil Kılıç’ın naşı Bitlis Belediyesine ait Cenaze aracıyla beraber karayoluyla  saat 15-00 sularında Gökçeköy mahallesi Karaderede bulunan Baba ocağına getirildi.  Ancak son günlerde Bölgemizde etkili olan olumsuz hava koşulları bir günde dört mevsimin yaşanmasına tanıklık etti.

 

İl Valiliğinden İlçe Kaymakamlığına gönderilen sel taşkınlarına karşın tedbirli olunması için uyarı anonsları yapıldı. Gazetemizin Haber editörü de Gökçeköy mahallesindeki cenaze programı için İlçe Kaymakamı Murat Beşikci’nin aracıyla seyir ettiğinden yolda aniden bastıran hava muhalefeti ve ardından Şıhkıranın tepelerine çıkıldığında dolu yağmurunun beyazlıklarıyla karşılaşıldı.

 

Cenaze yakınlarında yaşanan bu olumsuzlukların başka bir olumsuzluğa dönüşmemsi için ikindi namazına müteakip kılınması gereken cenaze namazının biraz erkene çekilmesini sağladılar.

 

 

Evinin Önünden Helallik Alındı

Şalpazarı İlçe Müftüsü Hacı Hüseyin Fettahoğlu tarafından Ailesi ve yakınlarından Jandarma Uzman Çavuş Kamil için helallik alınmasın ardından silah arkadaşlarının omuzlarında taşınarak cenaze namazının  kılınacağı ve aile kabristanlığının bulunduğu alana kadar Askeri törenle silah arkadaşları Kılıç’ın fotoğrafını ellerinde taşıyarak ilerlediler.

 

 

Aile Tarifi İmkansız Bir Acıya Tanıklık etti.

Kılıç Ailesinin Ailenin tek erkek evladı olması ailenin acısını daha da artırdığı görüldü. Anne  Hanım Kılıç ve Kardeşleri hala olayın şokunda oldukları gözlerden kaçmadı. Baba Selahattin Kılıç ise daha çok metanetini koruyarak taziye dileklerinde bulunanların taziyelerini kabul etmeye gayret ediyor.

 

 

Babaanne  Ayşe Kılıç ise torunundan geriye kalan Fotoğrafı koynuna almış ve torunu  toprağa verilirken gözleri dolarak ağlamamaya özen gösteriyordu ve ne yapalım bu bize Allah’tan geldi Allah’tan gelenin önüne geçmek mümkün olmaz Allah ne derse o olur.

 

 

İlçe Kaymakamı  İl Valisin Taziye Dileklerini İletti

Şalpazarı İlçe Kaymakamı Murat Beşikci acılı Aileye taziye dileklerinde bulundu ve akabinde de Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlunun da taziye dileklerini iletti. Önce Baba Selahattin Kılıç’a daha sonra Babaanne Ayşe Kılıç’a taziye diledi.

 

Kaymakam Bayrağı Babaya Teslim Etti

 

Bitlis’te görev yaptığı yerde vefat eden Şalpazarı Gökçeköy mahallesi sakini Jandarma Uzman Çavuş Kamil Kılıç  tabutuna sarılı Türk Bayrağı ve Fotoğrafı düzenlenen Askeri Törenin ardından  İlçe Kaymakamı Murat Beşikci’ye teslim edildi Kaymakam Beşikci de Türk Bayrağını öperek alarak Babaya teslim etti.

 

Kılıç’ın Arkadaşları Eşyalarını Ailesine Teslim Ettiler

 

Jandarma Uzman Çavuş Kamil Kılıç görev yaptığı yerdeki bazı mesai arkadaşlarnında cenaze merasimine katıldığı gözlendi. Bu katılan arkadaşları mesai arkadaşlarının toprağa verilmesin ardından Büyük Türk Bayrağı örtülü evdeki Ailesine geriye kalan eşyalarını teslim ettiler.

 

Şalpazarılı  vefat eden Jandarma Uzman Çavuş Kamil Kılıç Askeri Törenle  toprağa verildiği Cenaze merasimine Şalpazarı İlçe Kaymakamı Murat Beşikci, İlçe Emniyet Amir Vekili Soner Dinler,Belediye Başkan vekili Gazi Erdal Kumaş, Belediye Başkan yardımcısı Faruk Beldüz Belediye meclis üyeleri AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz,  Şalpazarı Meslek Yüksek okulu yeni müdürü Harun Kahveci daire amirleri kalabalık halk katıldılar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: J., Uzm., Çvş., Kamil, Kılıç, Gökçeköy’de, Son, Yolculuğuna, Askeri, Törenle, , Uğurlandı,
Haberin Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı