google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 16:34 Bu haber 5089 kez okundu
 
Gurbette birlik beraberlik kalmadı, siyaset bizi parçaladı
Geçtiğimiz yıllarda Almanyaya doldurulan terör kaçakları her fırsatta Türtk işyerlerine, camilere ve derneklere saldırdılar. Ya biz ne yaptık? Aramızda bölündükçe bölündük. Siyaset böldü, cemaat böldü, iller böldü, ilçler, hatta köyler böldü.
BÖLGEDEN Haberi
Gurbette birlik beraberlik kalmadı, siyaset bizi parçaladı

Şalpazarı Gündem haber sayfamızı yurt dışından takip eden hemşerilerimizin dertlerini sorduk... 

 

Son yıllarda Yurt dışından Türk' lere kapılan saldırıları haberlerini almaya devam etmekteyiz. 

 

Gurbetçi hemşerilerimize karşı yapılan saldırıları NRW gazetesi sahibi Ramazan Karataş ile konuştuk. 

Karataş'a bir söyledik bin eşittik. 

 

Karataş Gurbette birlik beraberlik kalmadı, siyaset bizi parçaladı dedi. 

 

Karataş sözlerine söyle devam etti. 

 

YANIYORUZ....

Gurbete düştük düşeli yanıyoruz.

Önce vatan hasretiyle,

Sonra yabancı düşmanlığı ile

Şimdi ise terör şiddetiyle YANIYORUZ

Önce evler ırkçılar tarafındna kundaklandı, canlarımız yandı. 

 

 

Şimdi camilerimiz derneklerimiz yanıyor.

Türkler vatan edindikleri Almanyada artık huzurlu değil. Hergün alınan acı haberlerden endişeli, gelecekten ümitsizler. Ama yinede birlik ve beraberlik yok.

 

Geçtiğimiz yıllarda Almanyaya doldurulan terör kaçakları her fırsatta Türtk işyerlerine, camilere ve derneklere saldırdılar.

Ya biz ne yaptık? Aramızda bölündükçe bölündük. Siyaset böldü, cemaat böldü, iller böldü, ilçler, hatta köyler böldü. Bir şehirde 10 farklı görüşten cami, tek kıble, tek Kuran ile ibadet ediyor.

 

Bir köşede Aynı ilden gelen insanlar ilçe ve köy kavgası ediyor. Cemaatler ise almış başını yürüyor, kimi helal et, salam, sosis, suck üretme derdinde, kimi hac umre cenaze nakli derdinde, kimiside başlamış fuar, şölen organize etmeye.

 

Tabi Rant büyük. Sayılacak koyun çok. Hele birde partilere bağlı kuruluşlar onlarında işi gücü siyaset, gelen vekili gezdir, resim çektir, klavye başında vatanı kurtar, lidere bağlılık göster, yanlışına doğru, doğrusuna takdir.

 

Böyle bir havada devam. Başımıza bir olay gelse, bu STK lar biraraya gelip ortak bir açıklama yapamaz, gülleri dökülür, otururlar bilgisayar başına, sosyal medyadan ‘’Saldırıları kınıyoruz. Olayın failleri inşallah yakalanıp adalete teslim edilir’’ açıklama yaptık ya bitti.

 

Şöyle hepiniz biraraya gelseniz aynı karede poz verseniz, bu gurbetçilere moral verseniz, ‘’Bakın biz birlik içersindeyiz’’ diye bir mesaj verseniz çokmu birşey istemiş oluruz?

 

Tabiki bu millet rahatlıkla yakılır. Yakacaklarda şimdi evler, dernekler, camiler, yarın daha başka şeyler yanacak. Sonuçta canımız yanacak.

 

Türkiyede bakan değişse haberimiz olur, Almanyada yer yerinden oynar duymayız. Bizim vekillerin aile fertlerini tek tek sayarız.

Burdakilerden haberimiz yok.

Bizimle ilgili kararlar buradaki eyalet yönetimlerince eyalet meclislerinde alınır, biz hala Melih Gökçek’in istifasıyla, Kılıçtaroğlunun kızının dairesiyle uğraşırız.

 

Halimiz bu. Gerisini siz düşünün....

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör: Şalpazarı Gündem
Etiketler: Gurbette, birlik, beraberlik, kalmadı,, siyaset, bizi, parçaladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı