Haber Detayı
23 Ağustos 2021 - Pazartesi 20:40 Bu haber 2542 kez okundu
 
Etliye Sütlüye Karışma, Dükkanı Aç Kapat
SİYASET Haberi
Etliye Sütlüye Karışma, Dükkanı Aç Kapat

Geçtiğimiz günlerde bir düğünde Şalpazarı 'nda otururken bir siyasetci ile selamlaştık, sonrasında Muhcu sen taraflısın dedi.

 

Taraflısın diyince gel iki çay içelim bakalım taraflı kim miş dedim.

 

Bir kaç abimiz büyüğümüz daha yanımıza oturdu başladık konuşmaya , bana ilk sorusu Şalpazarı Belediyesi tarafından Özkürtün Belediyesi'ne Greyder satıldı, neden satıldı diye sordu ve başladı soruları tek tek sormaya, bende Başkan sen tüm sorularını sor sonra tek tek cevap vereceğim dedim.

 

 

Neyse sorular bitti Sayın Başkan siz Şalpazarı 'nda mualefed bir partinin ilçe Başkanısınız siz bu sorularınızı basın toplantısı yaparak sordunuz mu? Veya Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız' ı ziyaret ederek hiç sordunuz mu? Güçlü bir hükümet, güçlü bir Belediye güçlü bir mualefet ile olur siz bana sorduğunuz soruları bana değil Belediye Başkanına sormanız gerekmezmi? dedim.

 

 

Peki Başkan siz Basını davet ederek veya yazılı bir açıklama yaparak basın açıklaması yaptınız da biz paylaşmadık mı dedim yine ses yok.

 

 

Sayın Başkan bence taraflı siz siniz, istiyorsunuz ki Basın yazsın çizsin siz etliye sütlüye karışmam siyaset böyle olmaz, çevremizde oturan abilerimiz büyüklerimize de haksız mıyım diye sordum, haklısın dediler konuyu kapattık..

 

 

 Sonra öğrendim ki Şalpazarı Belediyesi personel alımında Şalpazarı Gündem gazetemiz için taraflı diyen Siyasetci de Belediye ye akrabasını işe aldırmış.

 

 Belediye neden gidip bize sorduğu soruları neden Başkana sormadığı anlaşılmış oldu.. 

 

Etliye sütlüye karışmadan Şalpazarı 'nda siyaset yapılmaz, bununda tarihe bir not düşelim..

 

 

Şalpazarı'nda siyaset yapacaksın ancak etliye, sütlüye karışmayacaksın, siyaseti gizli kapılar arkasında değil herkese açık ortamda yapacaksın, eğer ki Şalpazarı' nda yanlış olduğunu düşündüğün durum ve olaylar varsa bunu insanları kenara çekip sessiz ce anlatmak yerine basın açıklamaları  toplantılar yaparak herkese anlatmak gerekmez mi? 

 

 

Yazıma Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız' ın yaptığı bir açıklama ile bitireyim, ben herkesten ilçem için birşeyler isterim aldığımı da söylerim, vermeyeni de söylerim , kim ilçem için elini taşın altına sokarsa bende onun reklamını yaparım. 

 

Kaynak: Editör: Şalpazarı Gündem
Etiketler: Etliye, Sütlüye, Karışma,, Dükkanı, Aç, Kapat, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı