Haber Detayı
03 Ekim 2021 - Pazar 18:39 Bu haber 4104 kez okundu
 
Eğitime Destek Kermesi
EĞİTİM Haberi
Eğitime Destek Kermesi

 

Merkezi Üsküdar Kirazlıtepe'de bulunan Dorukkiriş Köylüleri Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği "Eğitime Katkı" Kermesi düzenledi...

 

 

Dorukkiriş Köylüleri Derneği tarafından geleneksel hale gelen Üniversite öğrencilerine burs vermek için düzenlen 'Eğitime Destek Kermesi' ne yoğun bir katılım oldu..

 

Kermes açılışına Trabzonspor 'un efsane futbolcularından İbrahim Yattara' da katıldı..

 

 

İbrahim Yattara yoğun ilgi görüdü.

 

Kermes açılışına katılan Yattara selamlama konuşmasında bugün bir kez daha anladım ki bize her yer Trabzon, o sene İnşallah bu sene olacak dedi..

 

 

Eğitime Destek amaçlı düzenlenen Kermes 'te Şalfed Genel Başkanı Ömer Karadeniz, Şalfed Kadın Kolları Başkanı Fatma Kandil, Dorukkiriş Köylüleri Dernek Başkanı Fahri Durmuş Selmalar konuşması yaptı...

 

 

Kermeste Dorukkiriş Köylüleri Kız Forklör Ekibi' de sahne alarak Gökhan Sağgül'ün Kemençesi ile kermese katılım sağlayanlara renkli bir gösteri yaptılar...

 

Türkmen "Derneklerin En Hayırlı İşi Şüphesiz Kermes" tir.

 

 

 

Üsküdar Belediye Başkanı Av Hilmi Türkmen Dorukkiriş Köylüleri Eğitime Katkı Kermesine katıldı, açılış konuşmasında Üsküdar Kirazlıtepe 'de gerçekleşen kentsel dönüşüm ile alakalı bilgi verdi.

Türkmen ben Ağasar delikanlısıyım bizde yanlış ve yamuk olmaz dedi.

 

Türkmen konuşmasında Üsküdar Kirazlıtepe' de gerçekleşen kentsel dönüşüm projesinde hemşehrilerim bizlere güvensin 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimine 24 ay gibi bir süre kaldı, Belediye Başkanlığı seçimine 33 ay gibi bir süre zarfı kaldı, Üsküdar Kirazlıtepe 'de gerçekleştirdiğimiz projenin seçimlerden önce tamamlanması ve sahiplerine teslim edile bilmesi için bir an önce çalışmaların başlatılması gerekir, onun için elinizi çabuk tutmalıyız.

 

Derneklerin birçok etkinliğine katılıyorum, her zaman söylemişimdir Derneklerin gerçekleştirdiği en önemli etkinlik Kermes etkinliğidir, dedi.

 

Açılış sonrasında Dorukkiriş Köylüleri Derneği Kadınkolları tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünler satışa sunuldu.

Ayrıca Kermeste yöresel yemeğimiz olan "yağlı bişi" de satışı yapıldı..

 

 

Eğitime katkı amaçlı geleneksel olarak düzenlenen Kermese Şalfed Bağlı Dernek Başkanları katılırken bazı Dernek başkanlarının katılım sağladığı sözümüzden kaçmadı.. 

 

 

 

Kaynak: Editör: Şalpazarı Gündem
Etiketler: Eğitime, Destek, Kermesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı