Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 10:56 Bu haber 6528 kez okundu
 
Doğamıza Sahip Çıkalım
YAŞAM Haberi
Doğamıza Sahip Çıkalım

Sinlice Köyü Dernek Başkanı Erkan Karagül çevremize duyarlı olalım ,doğayı koruyalım dedi.
Karagül sosyal medyada paylaştığı paylaşımda Doğamızı koruyalım dedi.


Paylaşımında Karagül'le destek yorumları geldi..


İşte Karagül'ün o paylaşımı şu şekilde:AĞASAR DERELERİ
Türkülere konu olan Ağasar derelerinden tutulmuş allı pullu bir alabalık resmi yaklaşık her gün sosyal ağlardan düşüyor önümüze. Tadına gelince harika bir lezzet ama onunda bir vakti var.


Unutmamak gerekir ki şu an onların yumurtalama dönemi ve Eylül başına kadar devam ediyor. Ortalama 100 yumurta bırakan bir canlıyı katlettiğini bilse insanımız bu konuya daha hassas yaklaşırdı. Bu cinayeti bilerek ve kasten işleyecek kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez bilinçlendirildiği taktirde.


Yine aynı derelerde bir sürü kimyasal atık ilişti gözüme, Ağasarın son köyüne kadar her yerde çöp konteyneri olduğu halde derelere dökülen bu atıkların ne gibi sonuçlar doğurabileceğini düşünelim.


Ağasar derelerinin, yeşilin arasından dupduru ve alabalık barındırarak, tüm doğallığı ve içindeki canlılarıyla akmasını istiyorsak koruyup kollamak görevimiz olduğunu bilmeliyiz..
Burada Şalpazarı kaymakamlığımızı, belediyemizi, muhtarlar derneğimiz öncülüğünde tüm muhtarlarımızı, çeşitli görseller de kullanmak suretiyle halkımızı bilinçlendirmeye davet ediyorum.
Saygılarımla.

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör:
Etiketler: Doğamıza, Sahip, Çıkalım, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı