google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 11:13 Bu haber 4364 kez okundu
 
Darıca Şalpazarılılar Derneği Yeni Yerine Taşındı
ŞALPAZARI Haberi
Darıca Şalpazarılılar Derneği Yeni Yerine Taşındı

Darıca Trabzon Şalpazarlılar Eğitim, ķültür , yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yeni yerinde yeni hizmet anlayışı ve yeniliklerle hizmete açıldı.


Dernek Başkanı Şemsi Çolak; 
Dernek hakkında yaptığı açıklamaya göre; 
Dernek yerinin kiralik olduğunu belirterek asıl hedeflerinin dernegimize kalıcı yer almak olduğunu  belirterek;
Yeni taşındıgimiz yerde asıl hedeflerinin gençler ve hanımlar olduğunu belirtmiştir.

Dernekte yapılan iç  düzenlemede gençlerin ve öğrencilerin internet ortamında ödevlerini yapması için bilgisayar ve çalışma masaları hazır hale getirilmıştir.

Hanım kardeşlerimizin dernekten yararlanarak haftada istekleri üzerine iki gün elirlenecek saatlerde derneği hanımların kullanımına açılacağını kuran okuma sohbet etme fikir alışverişinde bunmlaranın sağlanacağı ortam hazırlanmıştır.

Halk eğitim merkezi ile işbirliği yapılarak ihtiyaç duyulan kurslar Dernegimizde açılacak ve Halk Eğitimin ve Milli Eğitimin onaylı sertifikalarını alacaklardır.

Bunun yanında Dernegimizde yemekhane yakın zamanda hizmete girecek olup,üyelerimizin mevlit, sünnet, cenaze v.b yemekleri dernekte kendi aşcımiz tarafından yapılacaktır.
Derdi olanın derdiyle,acısi olanın acısiyla,mutluluğu olanın mutluluğunu paylaşmayı gönül dernekciligini ve gönüllere girmeye devam edeceğiz.

Göreve  geldigimiz yedi ay icerisinde mesaj sistemizin yenilenmesinden,hanım  kollarimizin faaliyetlerinden,yapilan gezilerden , verilen burslardan ve burada sayamaya yetişemeyecegim hizmetleri yaptık.

Bu hizmetleri yaparken hayirseverlerin katkilarinida göz ardı edemeyiz.Yönetim kurulundaki arkadaşlarimizla bir ekip halinde hizmet etmeye çalışıyoruz.

Hertürlü olumlu düşünce ve öneriye açık olduğumuzu,yapıcı eleştirilere kulak vererek eksiklerimizi gidermek yönetim kurulunun görevidir.


Gebze,Darıca ,Çayırova  ve Dilovası'nda yaşayan yaklaşık 10.000 (onbin) civarındaki Şalpazarlı hemşehrilerimiz hizmet etmeye çalışıyoruz ,dedi.

 

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör:
Etiketler: Darıca, Şalpazarılılar, Derneği, Yeni, Yerine, Taşındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı