google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 10:46 Bu haber 2927 kez okundu
 
Darıca Şalpazarılar Derneği Değerlerini Ağırladı
ŞALPAZARI Haberi
Darıca Şalpazarılar Derneği Değerlerini Ağırladı


Merkezi Kocaeli Darıca'da bulunan Şalpazarılılar  Derneği Üsküdar Belediye Başkanı Av.Hilmi Türkmen ,Tuzla Belediyesi Geçmiş Dönem Belediye Başkan Yardımcısı ve mevcut Belediye Meclis Üyesi Ahmet Çabuk ,Çayırova Vaizi Hasan Demirci ,Pendik Vaizi Coşkun Kahraman,STK temsilcileri ve üyeleri ile istişare toplantısı yaptı.

 


Darıca Şalpazarılılar Geçmiş dönem başkanı Ömer Öztürk 'ün trafik kazası sonrası ziyaret amaçlı yapılan toplantı 'da eğitim eğitim eğitim denildi.

 


Ömer Öztürk Kısa bir hoş geldin konuşması yaparak    okul yıllarına değindi ve ne zorluklarla okuduk, bu günümüze geldik Şalpazarı'nın bayrağı Hilmi Başkanımda dedi.

 


Darıca Şalpazarılılar Dernek Başkanı Semsi Çolak Dernek faaliyetleri hakkında Başkanlara kısa bir bilgi verdi,Cuma akşamları Derneğimiz Kadın kardeşlerimize tahsis ediyoruz dedi.

 


Tuzla Belediyesi Geçmiş Dönem Başkan Yardımcısı ve mevcut Meclis üyesi Ahmet Çabuk bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim , Üsküdar Belediye Başkanı Abimiz Hilmi Başkan ile sizlerle bir araya gelmek bizleri mutlu etmiştir dedi.

 

Eğitim ,Eğitim ,Eğitim

Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen Şalpazarı'nda maden yok,tarım arazisi yok, bizi ayakta tutacak sadece eğitimdir dedi ve sözlerine söyle devam etti.

 

Sevgili kardeşlerim sizlerinde bildiği gibi hepimiz zor şartlarda okuduk,okul yıllarını şimdi çocuklarımıza anlatmaya istesem onlara masal gibi gelir biz bu zor şartlarda okuduk elimizden geldiğince birşeyler yaptık yapıyoruz da.

 

Artık gençlerimiz için neler yaparız bunu konuşmamız gerekiyor, önümüzde bir seçim süreci yok ,gençler ile siyasi konuşmak onları uzaklaştırır ,onlar ile onların hoşlandığı sohbetler etmeliyiz, gençlerimize sahip çıkmalıyız biz sahip çıkmazsak sokakta gençlere sahip çıkacak çok kişiler var.
Bizim STK 'lar artık eğitim için neler yaparız bunları konuşmalı,her köyden en çalışkan başarılı insanları bir araya getirmeliyiz ,bunlara burs vermeliyiz eğitim denildi başka çıkar yolumuz yok dedi.

 

Haziran Ayında Evler Teslim Olacak


Üsküdar Kirazlıtepe'de yaptığımız Örnek dönüşüm projesinde ilk etaplarda evlerin inşaatı başladı .Haziran ayında İnşallah evleri teslim edeceğiz dedi .

 

Darıca Derneğini Boğaz Turuna Davet Ediyoruz.

 

Üsküdar Belediye Başkanı Av.Hilmi Türkmen Darıca Şalpazarılılar Derneği ziyaretinde Dernek üyelerini Boğaz turuna davet etti.

 


Türkmen biliyorsunuz bizim bir gemimiz var bu gemi ile her gün hiç bir ücret almadan boğaz turu yapıyoruz bir gün sizinle boğaz turu yapalım dedi.

 

Kadın Kollarından Teşekkür


Kadın Kolları Başkanı Fatma Diner Nazik davetiniz için teşekkür ederiz , ilçemize yapmış olduğunuz hizmet için teşekkür ederiz dedi.

Gece sonrasında toplu fotoğraf çekinildi.

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör:
Etiketler: Darıca, Şalpazarılar, Derneği, Değerlerini, Ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı