google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 14:53 Bu haber 6190 kez okundu
 
Çepni Birliği Toplantısı Yapıldı
BÖLGEDEN Haberi
Çepni Birliği Toplantısı Yapıldı

 


Türk Oğuz Soyu Çepni Boyu birliği, Türkiye nin her bölgesinde yaşayan kardeşleriyle, Bin yıllık kardeş buluşmasını istanbul Maltepe büyükbakkalköyde green paradıse yeşil cennet tesislerinde gerçekleştirdi.

 

 

Uzun zamandır Türk Oğuz Soyu, Çepni Boyu ailesine mensup Stk lar, akademisyenler, Bürokratlar ve Kanaat önderleri Çepni Boyu nun Türkiye nin heryerindeki kurumsal temsilcileri ve Kanaat önderleri ile buluşma toplantısı hazırlığı için çalışma yapıyordu.

 


17 kasım pazar sabahı Çepni Boyu birliği toplantısına Türkiye nin her bölgesinden, ve 41 vilayetinden katılımın olması gözlerden kaçmadı.

 


Katılımcılar içinde Akademisyenler, Bürokratlar, Stk önderleri, işadamları ve birçok meslek gurubundan temsilci insanlar vardı.

 


Hemen hemen bütün katılımcılar birliğin devamından yana ve kurumsal olarak temsil edilmesi yönünde birliğin yapılanması gerektiği hakkında görüşlerini belirttiler.
Toplantıya katılmak için Türkiye nin her bölgesinden ve Avrupanın farklı ülkelerinden katılımların olması gözlerden kaçmadı.

 


Yüzü aşkın temsilcinin katıldığı toplantıyı karadeniz Stk larının tanınan, kurucu ve tecrübeli isim Harun Özdemir yönetti.

 


Çepni Birliği oluşumu için gelecekte nasıl bir yol haritası izleneceği ile ilgili komisyon kurulup yol haritaları belirlendi.

 


Türk Oğuz Çepni boyu Türkiye deki yirmidört oğuz boyundan en kalabalık  boylarından biridir. Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde yaşayan büyük ailenin inanç ve siyaset üstü birleşmesi yönünde karar alınarak toplantıya son verildi.

 

 

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör:
Etiketler: Çepni, Birliği, Toplantısı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı