google-site-verification=wgtbr02JT7dYyZ1IBRDtqtQdIxvWvgm3_rEV0b7tYNc
Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 20:56 Bu haber 1611 kez okundu
 
Başkan Hilmi Türkmen Şalpazarı Atatürk Okuluna Robotik Kodlama Sınıf Açtı
EĞİTİM Haberi
Başkan Hilmi Türkmen Şalpazarı Atatürk Okuluna Robotik Kodlama Sınıf Açtı

Şalpazarı İlçesine bağlı Dorukkiriş mahallesi sakini Şehzadeler şehri İstanbul Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen doğup büyüdüğü yer Şalpazarı İlçesinde eğitim Öğretim faaliyetlerinde bulunan İlçe Milli Eğitime bağlı Okullara eğitim yardımlarıyla tanınan Türkmen bugün saat;13.30’da Şalpazarı Atatürk Ortaokuluna’’ Robotik Kotlama Sınıfı’’ açılışında bulundu.

Şalpazarı İlçemizde yağmurdan dolayı açılış Atatürk Ortaokulu giriş kısmında saygı duruşu İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

Şalpazarı Atatürk Ortaokulunda faaliyet gösterecek olan Robotik Kotlama Sınıf açılışı öncesinde Okul Müdür Hüseyin Gülay tarafından Şalpazarı’nın evladı Av. Hilmi Türkmen’in kısa yaşam öyküsü ve akabinde de Üsküdar da yaptığı başarılı çalışmaların anlatımı yapıldı.

Akabinde de Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdür Güner Cengiz tarafından günümüzde değişen teknolojiye ayak uydurulması için Türkmen’in İlçemize kazandırdığı bu bilgi teknolojisini,n önemini anlattı.

Başkan Türkmen uzun ama değerli bilgiler aktardı

İlçemizin değerlerinden Üsküdar Belediye Başkanı Av. Hilmi Türkmen Atatürk Ortaokuluna kazandırdığı Robotik Kotlama açılış öncesinde yaklaşık olarak günün anlam önemini Yurtan ve gündem değerlendirmesinden İlçe genel değerlendirmesinden kesitler halinde 18 dakika konuşarak bilgilendirmelerde bulundu.

Şalpazarı Atatürk Ortaokuluna Türkmen tarafından kazandırılan Robotik Kotlama Sınıf açılışında İlçemiz Kaymakamı Uğur Ünsal da günün anlamına dikkat çeken konuşmalarda bulundu.

Kaymakam Ünsal’dan Türkmen’e Plaket

Şalpazarı İlçe Kaymakamı Uğur Ünsal tarafından Şalpazarı’na yaptığı başarılı çalışmalar ve hizmetinden dolayı plaket takdim etti.

Şalpazarı Atatürk Ortaokulu Robotik Kotlama sınıf açılışını yapan Av .Hilmi Türkmen Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe Kaymakamı Uğur Ünsal daire amirleri eşliğinde İlçede yapımı devam eden Yüksek Okul binasında bir dizi ziyaretlerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Yüksek okul yanında bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesinin de kız öğrenci yurdu olması düşünülerek okul binasında da ön incelemelerde bulundu buradaki yapılan incelemelerin akabinde de Şalpazarı İlçe Belediyesi yeni Hizmet binasına gidilerek burada Belediye Başkanı Refik Kurukız’a hayırlı olsun ziyaretin ardından gün boyu devam eden yorucu incelemeler sonunda program dona erdi

 

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ATATÜRK ORTAOKULU ROBOTİK KODLAMA SINIFI AÇILIŞ PROGRAMI

Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım,Sayın Rektörüm, Sayın İl Milli Eğitim Müdürüm, Çok Kıymetli Konuklarımız, basınımızın güzide temsilcileri Robotik Kodlama sınıfımızın açılışı için bir aradayız hepinize hoş geldiniz diyor sizleri saygıyla selamlıyorum.

 

Sayın Kaymakamım, Program Akışını Arz ederim.

1-   Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın Söylenmesi.

2-   Açılış Konuşmalarının Yapılması.

3-   Plaket ve Ödüllerin verilesi.

4-   Açılış için Kurdelanın Kesilmesi.

5-   İkramlarda bulunulması.

6-   Kapanış.

 

 

1-   Şimdi sizleri Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşuna ardından İstiklal Marşımızı okumaya davet ediyorum.

Yazılım, sanatçılık ve mühendisliğin harika bir kombinasyonudur.

2-   Açılış konuşmalarını yapmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner CENGİZ’i davet ediyorum.

Recep Tayyip EDOĞAN Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Hüseyin KARAMAN’ı konuşmalarını yapmak üzere Kürsüye davet ediyorum.

Özgeçmiş Okunacak.

Özgeçmişini sizlerle paylaştığımız Üsküdar Belediye Başkanımız Avukat Sayın Hilmi TÜRKMEN’i konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet ediyorum.

İlçe Kaymakamımız Sayın Uğur ÜNSAL Konuşmalarını Yapacaklardır. Arz ederim.

3-   İlçe Kaymakamımız Sayın Uğur ÜNSAL Robotik Kodlama Sınıfımızın Donatımını üstlenmiş olan Üsküdar Belediye Başkanımız Avukat Sayın Hilmi Türkmen’e Plaket ve hediyelerini takdim edeceklerdir.

4-   Sayın Kaymakamım, Açılış için kurdela kesilecek, Robotik Kodlama Sınıfımız gezilecek ve ikramlarda bulunulmasıyla açılış programımız sona erecektir. Arz ederim.

 

 

 

 

 

Medarı İftiharımızdan Sayın TÜRKMEN, 1 Ocak 1973’te, Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde dünyaya geldi. Babası Hacı Mustafa Bey’in izinden giderek hafızlığını tamamlayacaktı. İlköğretimini ve hafızlığını Şalpazarı’nda bitirdikten sonra, lise eğitimi için Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi’ne gitti. Üniversitedeki tercihi ise, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi oldu. Sayın Türkmen’i uzun ve başarılı bir hayat bekliyordu.

Siyasete ilgi duyuyordu. Aktif olarak yer almaya ise, 1992’de, Refah Partisi Üsküdar Gençlik Kolları’na katıldığında başlamış oldu. Fazilet Partisi’nde de, Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliğindebulunacaktı…Bir yandan da öğrenciliği devam ediyordu elbette. Üniversiteden mezun olduğunda o, artık bir Hukukçu idi ve 1996’da, Üsküdar’da, serbest avukat olarak mesleğine ilk adımını attı. İş hayatı artık resmi bir şekilde başlamıştı. Buradaki sorumluluklarının yanında sosyal sorumluluk projeleri üzerine de yoğunlaşmıştı. Bu bağlamda birçok eğitim, sosyal yardım, kültür sanat alanında aktif olarak faaliyet gösterenSTK’larda, kurucu ve yönetici olarak yer aldı. Örnek vermek gerekirse, Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Klasik Türk Sanatları Vakfı Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Üyeliği bunlardan birkaçıydı.

Sayın Türkmen, 2004 Yerel Seçimleri’nden sonra, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yaptı. 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri’nde ise, Sayın Türkmen, Üsküdar Belediye Başkanı seçilecekti… 2004’te başladığı Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı görevini 10 yıl sürdürecekti. Bu süreçte birçok proje geliştirdi. Bu projelerden kısaca bahsedecek olursak:

TOGEM (Toplumsal Gelişim Merkezi) ve Gezici Anaokulu,

KÜP (Kadın El Ürünleri Pazar Yerleri Projesi),

Kandilli El Sanatları Merkezi,

Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi,

Çavuşdere Dönüşüm Projesi,

Üsküdar Gençlik Merkezi,

Kirazlıtepe Boğaziçi Yaşam Merkezi,

Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri,

Türkiye’de ilk kez YÖK onayıyla başlatılan Çocuk Üniversitesi,

Tarihi Eserlerin Restorasyonu,

Amatör Spor Kulüplerine Saha ve Alt Yapı Projeleri,

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Projeleri"

Sayın Türkmen, Şalpazarı’na ve Üsküdar’a gönülden bağlıydı. Yapmış olduğu birçok proje yatırımlarla bunu somut olarak görmekteyiz. Bir röportajında kendisine

“Üsküdar sizin için ne anlam ifade ediyor?” sorusunu cevaplamaya, “En yalın ifadeyle Üsküdar benim evim! İyi ki Üsküdar var!” diye başlamıştı.

2014’te Belediye Başkanı olduktan sonra da projelerini artırdı ve hızlandırdı. Bunlardan bir tanesi, Değer Sensin Projesi ile özellikle gençleri kucaklıyor olması bakımından ayrıca değerliydi ve medyada da oldukça ses getirdi. Belediyeye ait merkezde, danışanlar sosyalleşiyor ve topluma kazandırma amaçlı birçok aktivite ile rehabilite edildi. Gençler, bahçıvanlık eğitiminden okçuluğa, hediyelik eşya yapımı atölyesinden yüzme derslerine kadar birçok aktivite ilebuluşturuldu. Belediye, bugüne getirdiği koşulları ile şimdi rehabilite merkezlerinde personel olarak özellikle rehabilitasyon sürecini atlatmış, tedavi olmuş gençleri çalıştırıyor olması bu projelerin ne kadar anlamlı olduğunun göstergesidir.

Hayatını Zühre Hanımla Birleştiren Sayın Türkmen iki kız ve iki erkek babasıdır. Yolunuz açık başarılarınız daim olsun sayın başkanım.

 

 

Kaynak: (Ş.G) - Şalpazarı Gündem Editör:
Etiketler: Başkan, Hilmi, Türkmen, Şalpazarı, Atatürk, Okuluna, Robotik, Kodlama, Sınıf, Açtı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı