Haber Detayı
17 Aralık 2021 - Cuma 18:49 Bu haber 4597 kez okundu
 
Alaca Yaylası'nda Kardeşçe Yaşayacağız
ŞALPAZARI Haberi
Alaca Yaylası'nda Kardeşçe Yaşayacağız

 

 

Trabzon ili Şalpazarı ilçesi Gökçeköy Mahalle Muhtarı Turan Köse Şalpazarı Gündem haber sayfamıza yaptığı açılmada Alaca Yaylası'nı siyasi menfaate çevirmek istiyorlar, yıllarca iki kardeş arasına fitne fesat sokmaya çalışıyorlar, dedi.

 

 

 

Trabzon ili Şalpazarı ilçesi Gökçeköy Mahallesi ile yıllardır devam eden sınır meselesi Resmi Gazetede yayınlanan karar sonrasında, bu kararı siyasi malzemeye çevirmek isteyenler vardır.. 

 

 

Köse Alaca Yaylasının sınırları iki ilin ileri gelenleri 1828 yılında 20 bilir kişi tarafından imza altına alınmıştı. 

198 yıl önce 20 kişinin imzaladığı belge arşivlerimizde yer alıyor, ayrıca bu belgeleri İçişleri Başkanlığına sunduk. 

 

 

Dokuz Para Köy

 

Sınırların belirlenmesinin ardından ortaya çıkan masrafları Gökçeköy Mahallesi tarafında ödenemediği için dokuz köy tarafından ortak ödenmiştir. 

 

Bu anlattıklarımın belgesi vardır, bu belgeleri biz Mahkeyeme delil olarak sunduk. 

 

 

Resmi Gazeteye Yayınlanan bu karar sonrasında sanki düşmana toprak verilmiş gibi bir algı yapılmaktadır, ayrıca siyasete malzeme edilmiştir. 

 

Hükümeti kötülemek için var güçleri ile bu durumu fırsata çevirip iki kardeş arasına nifak tohumları ekilmeye çalışılıyor... 

 

 

 

Trabzon ili Şalpazarı ilçesi Gökçeköy Mahalle Muhtarı olarak bu durumdan kimsenin çıkar sağlamasına müsaade edemeyiz, biz komşularımız ile komşuluk yapmaya devam edeceğiz, kimse kardeşlerimiz ve komşularımız ile aramızı açamaz dedi.. 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör: Şalpazarı Gündem
Etiketler: Alaca, Yaylası'nda, Kardeşçe, Yaşayacağız, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı