Biyografi
Bu biyografi 1916 kez okundu
Okan Karadeniz Kimdir?
Sanatçı
 
 
 
 

Okan Karadeniz 19 Temmuz 1997 tarihinde İstanbul Gaziosmanpaşa'da dünyaya geldi. Memleketi Giresun Merkez’e bağlı olan Duroğlu’nun Pınarçukuru köyüdür. 

 

Karadeniz, babası Ali Karadeniz’in de müzisyen olması sebebi ile küçük yaşta müziğe merak saldı.Erken başlayan bir müzik hayatı oldu ve sürekli sıkı çalışma içerisindeydi. 2012 yılında Youtube kanalını'nı kuran Okan Karadeniz, kendi kurmuş olduğu stüdyoda kendi hazırlamış olduğu çalışmalarını YouTube kanalına yükleyerek yapmış olduğu çalışmaları insanlara ulaştırdı. Genelde Türkçe Karadeniz türküleri seslendiren Okan Karadeniz, Karadeniz Bölgesi'nde otantik diye adlandırılan parçaları güncel müzik tarzına uyarladığı ''Püskülü Dizlerine'' albümünü 2020 yılında çıkarmıştır. 

İlk albümüne adını veren ''Püskülü Dizlerine'' isimli şarkı, askerlik döneminde sözlerini ve müziğini hazırladığı bir eserdir, yine albüm içerisinde bulunan ''Bilmece'' şarkısını da askerlik döneminde yazıldığı bilenen bir eserdir. Okan Karadeniz'in güzel bir çıkış yapmasına sebep olan ''Ah Kadırga Kadırga'' isimli parçası Karadeniz halkı tarafından kısa sürede çok sevilip benimsenmiştir. Giresun yöresine ait ''Söndürmez Karadeniz'' isimli eseri de yine bu albümde yer almaktadır.

 

Karadeniz, sahne hayatını Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinde sürdürmektedir.

Kaynak:
 
 
 
Etiketler: Okan, Karadeniz, Kimdir?,
Haber Yazılımı