Select Page

Trabzon Dernekler Federasyonunun Vefazlığı

Trabzon Dernekler Federasyonunun Vefazlığı

Trabzon Dernekler Federasyonunda yıllarca görev alan sevilen simalardan Korkut Ayaz düğün sonrasında derneklerin vefasız olduğunu dile getirdi.
Dernekler bünyesinde görev yapan çocuğundan eşinden ,arkadaşlarından zamn ayırıp hizmet eden kişilere farklı yaklaşım yapmaları gerekmektedir.
Bünyasinde hizmet eden kişilerin kötü gününde ,iyi gününde ,hastalıkta ve sağlıkta yanında olması gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti Kızılay Kurumu düzenli olarak ”Kan Bağışı ”yapan vatandaşlara kan ihtiyacı duyulduğunda öncelik vermekte.

Korkut Ayaz’ın Bunun üzerine uzun bir yazı yazardım da şimdilik kalsın bu günlerin tadını çıkartayım sonra bu konuya değineceğim. diye paylaştığı haber…..

İstanbul da gurbette ki Trabzonluların en üst düzey sivil Toplum Kuruluşu olan TDF yönetimin de yıllarca yöneticilik ve başkanlık yapan Mali Müşavir Korkut Yılmaz Ayaz bekarlığa veda ederek dünya evine girdi.

Özellikle hemşeri derneklerinin asıl amacı ve misyonu gurbette ki vatandaşlarının en mutlu ve acı gününde birlik beraberlik görüntüsü sergilemek olduğu bilinen derneklerin başında gelen TDF Trabzon Dernekler Federasyonu bünyesinde yıllarca görev yapan Korkut Yılmaz Ayaz’ın en mutlu günün de düğününe teşrif etmeyen yönetim kurulu başkanı ve diğer üyelerinin gelmemesi büyük tepkilere yol açtı.

Korkut Yılmaz Ayaz En mutlu anında evlendiği gün yanında görmediği bir zamanlar görev yaptığı TDF başkanı ve yönetim kurulu üyeleri için “sağlık olsun, gelen dostlarım sağ olsunlar. Ama bu da şunu göstermiştir ki Trabzon Dernekler Birliği başkan ve yönetim kurulunun düğünüme davetiye vermeme rağmen gelmemeleri kendi eksikliklerini bir kere daha ortaya koymuştur. Biz atalarımızdan özellikle de gurbette hemşerilerimizle birlik beraberlik içerisinde olmamız gerekliliğine inanarak yaşadım ve çalıştım. Bu amaçla da sivil toplum kuruluşları dediğimiz Trabzon Dernekler Federasyonunda gençliği toparlama ve toplama aşamasında her katagoride çalıştım. Hatta Gençlik kolları başkanlı bile yaptım TDF de .Ancak en mutlu olduğum günlerden biri olan düğünüm TDF den kimsenin katılmamasını anlayamadım”dedi.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp İhbar Hattı

Reklam Alanı

Tarihe Göre haberler

Aralık 2017
PSÇPCCP
« Kas  
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031