Select Page

Refik Kurukız’a Diyelim Herkes İşitsin

Refik Kurukız’a Diyelim Herkes İşitsin

Bazı hikayeler gerçek hayattan alıntıdır. Bu bir Şalpazarı basını hikayesi. Aslında basın demek için şahit de lazım. Çünkü bizler bin bir türlü zorluklar içerisinde hem Şalpazarı’nın ve halkının sesini duyurmaya çalışıyor hem de elimizdeki haber sitesini geliştirmeye çalışıyoruz. Biliyor musunuz ? Bir haber için bazen en az 3 saatimizi harcıyoruz. Sitenin alt yapısına her ay para harcıyoruz, haber yapabilmek için imkanlarımız ölçüsünde seyahat ediyoruz, telefon konuşmaları yapıyoruz, internete, elektriğe her ay para harcıyoruz. Bunlar ne ki ? Her ay bize gelen baskılarla, tehditlerle uğraşıyoruz. Mahkemeye bile düşmüşlüğümüz olur… Yahu bunlar da ne ki ? Sevdiklerimizden, ailemizden fedakarlık ediyoruz. Kendimizden fedakarlık ediyoruz. Saatlerce haberler ile yazılar ile uğraşıyoruz. Fikrimiz, aklımız yettiğinde sorunlara parmak basmaya çalışıyoruz. Bazen halkın ön yargılarına maruz kalıyoruz. Küfür yiyoruz, hakaret yiyoruz.
Sırf gönlümüzde yatan Şalpazarı için, memleketimiz için, her ay maddi ve manevi zararlara uğrayarak ve hatta yazdıklarımızdan dolayı fişlenerek bunu yapıyoruz.
Hal böyle iken Şalpazarı’nın önde gelen yöneticileri röportaj, ilan vermek için Şalpazarı haber sitelerini ezip geçerek Trabzon ve ulusal gazete, haber siteleri ve televizonlarında soluğu alıyorlar. Kıyıda kıltıda kalanları ise “Şunu yayınlanasa.” diyorlar. Biz de bazen gönül kırgınlığı olmasın diye yayınlarız kıyı kıltıları karşılıksız !

Hep cepten gider bizde. Olmayız kimsenin şakşakçısı. Ancak haber sitesi ilan, reklam, bazen röportaj satarak kazanır harçlığını. Bilmez kimse bizim çektiklerimizi. Çoğu alır eline klavyeyi telefonu saçıp savurur “Haşunu niye haşüle yazmadınız.” diye.

Ne ikide bir soluğu ellerin gazetelerinde, sitelerinde alan Refik Kurukız’ın, ne TV kanallarını eğlence gecelerine onlarca lira vererek çağıranların ne de derneklerin umurundadır Şalpazarı basını.

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp İhbar Hattı

Reklam Alanı

Tarihe Göre haberler

Aralık 2017
PSÇPCCP
« Kas  
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031